Plamínková (STAN): Praha má dobrou Adaptační strategii na změnu klimatu

02.05.2019 22:08 | Zprávy
autor: PV

Hlavní město Praha připravuje Akční plán pro udržitelnou energii a klima (SECAP).

Plamínková (STAN): Praha má dobrou Adaptační strategii na změnu klimatu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Plamínková

Dokument má metropoli ukázat cestu a navrhnout konkrétní opatření, pomocí kterých bude Praha schopna plnit své závazky v podobě snížení emisí skleníkových plynů o 40 procent do roku 2030.

Akční plán vzniká v návaznosti na iniciativu Pakt starostů a primátorů v oblasti klimatu a energetiky, ke kterému Praha přistoupila loni na podzim. Jeho cílem je snížit podíl metropole na celosvětové změně klimatu. Město musí být vůči této změně odolnější a jeho rozvoj musí být dlouhodobě udržitelnější.

Přípravu akčního plánu a koordinaci jednotlivých opatření bude mít na starosti pracovní skupina, která v tuto chvíli vzniká. Jejím úkolem bude zajistit, aby byl plán v souladu s činností městských organizací a aby navazoval na ostatní strategie a záměry hlavního města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

A proč jste tu valorizaci rodičáku neprosadili dřív?

Za vaší vlády? To podle vás stát na rodiče taky kašlal? Minulá vláda dokonce zrušila dost výhod pro rodiče. Třeba školkovné a vy jste u toho svítili. Jsem pro valorizaci, je potřeba, jen kritizovat jiné za něco, co jste sami neudělali, není to pokrytecké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Další spoluhráč v energetickém tažení

19:10 Ministr Havlíček: Další spoluhráč v energetickém tažení

Česko a Itálie posouvají debatu o energetické bezpečnosti Evropy.