Plamínková (STAN): Pražské městské části dostanou přidáno

09.11.2015 21:12

Městské části v Praze dostanou 2900 korun na jednoho obyvatele, což je o 400 korun více, než tomu bylo doposud. Klub Trojkoalice (Zelení, KDU-ČSL a STAN) tuto změnu prosazoval od začátku svého působení na pražském magistrátu. Na včerejším zastupitelstvu hlavního města Prahy bylo pro tento návrh 36 zastupitelů.

Plamínková (STAN): Pražské městské části dostanou přidáno
Foto: starostove-nezavisli.cz
Popisek: Jana Plamínková (STAN)

Zastupitelstvo hlavního města Prahy minulý týden schválilo návrh dotačních vztahů k městským částem v Praze, který navrhli právě starostové městských částí. Návrh stanovuje minimální dotaci ve výši 2900 korun na jednoho obyvatele a sjednocuje kritéria pro velké a malé městské části. O peníze nikdo nepřijde.

„Jsem velmi ráda, že po šesti letech, kdy jsem začala prosazovat změnu nespravedlivých rozpočtových vztahů, konečně budou mít městské části dost peněz na svůj rozvoj. Tímto rozhodnutím konečně došlo k zrovnoprávnění menších městských částí s většími. Odstranění diskriminace mezi pražskými městskými částmi bylo pro Starosty a nezávislé jedna z priorit, se kterými jsme šli do voleb, a proto jsme rádi, že se náš slib splnil,“ říká pražská radní Jana Plamínková (Trojkoalice/STAN), která se touto agendou dlouhodobě zabývá.

K prosazení výrazně přispěla jednota pražských starostů, kteří se poprvé v historii dokázali sjednotit ve svých požadavcích.

„Od schválení Kuberovy novely, která nařídila obcím převzít úklidy chodníků od vlastníků sousedních domů, došlo konečně k vyrovnání deficitu v rozporech městských částí. Budou moci začít znovu investovat do školství nebo v sociální oblasti, například do péče o seniory,“ říká Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení).

Jana Plamínková, radní HMP, předsedkyně pražského STAN 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

22:01 Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

Ve Strakově akademii se konalo v pořadí již 400. zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI, Ra…