Plamínková (STAN): Příští rok by měly narůst dotace pražských městských částí

23.02.2015 20:48

„Jak je možné, že malé městské části nakonec nedostanou letos více přidáno?“ – to je otázka, kterou v poslední době slýchám dosti často.

Plamínková (STAN): Příští rok by měly narůst dotace pražských městských částí
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí

Minimální dotační vztah se sice v rozpočtu pro letošní rok nakonec zvýšil z 2400 korun na 2500 korun, ale pro většinu malých městských částí (Praha 23 - 57) je toto zvýšení velmi nedostatečné. Vždyť pokud by tyto městské části byly financovány ze stejného balíku peněz a podle stejných pravidel jako ty velké, polepšily by si ve většině případů mnohem více.

Velmi jsem se snažila, aby se dotační vztahy srovnaly  už v letošním roce. Paní Javornická, která už dlouhé roky obhospodařuje pražský rozpočet, dokonce vytvořila tabulku, kde bylo toto zvýšení zanesené, a to i s kompenzacemi pro ty městské části, které by na nové podobě rozpočtu tratily (šlo především o Prahu 1, 6 a středně velké městské části na okrajích města).

Nakonec ale ze strany koaličních partnerů bohužel nebyla vůle takto upravené rozpočtové vztahy přijmout, protože by nebyly náležitě projednané s městskými částmi. Což je argument, proti kterému nešlo nic namítnout. Projednat s městskými částmi by se to opravdu dalo pouze velmi omezeně. Nakonec jsme se tedy dohodli, že do června 2015 se projedná s městskými částmi nová varianta dotačních vztahů, která se zahrne do rozpočtu pro rok 2016.

Zároveň vznikla pro městské části rezerva ve výši 300 milionů korun, kde se letos bude ve zvýšené míře zohledňovat, kolik má která městská část na svém účtu a zda si tedy stavbu, na kterou požaduje peníze, nemůže uhradit ze svého. Věřím, že toto opatření pomůže především malým městským částem.

Rozhodně se tedy nevzdáváme.

Jana Plamínková, radní, místopředsedkyně finančního výboru HMP

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: STAN

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Analyzovat nálady USA, než se budeme vrhat do cizích válek

8:14 Dostál (Stačilo!): Analyzovat nálady USA, než se budeme vrhat do cizích válek

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k NATO.