Plzeňští Piráti hned na úvod zasedání zastupitelstva poukázali na možnou nezákonnost

16.11.2018 7:05 odp.

Piráti byli jednoznačně nejhlasitější opozicí na ustavujícím zasedání plzeňského zastupitelstva konaném ve čtvrtek 15. listopadu. Již v úvodu poukázali na možnou nezákonnost ve znění usnesení zřizující výbory zastupitelstva. Na jejich podnět byl návrh tohoto usnesení změněn.

Plzeňští Piráti hned na úvod zasedání zastupitelstva poukázali na možnou nezákonnost
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Nejzásadnější výhrady však měli k nominaci poslance Martina Baxy na post primátora. Ten hodlá zároveň vykonávat důležitou práci poslance a dalších víc jak 30 funkcí, což mu neumožní plně se věnovat statutárnímu městu Plzeň.

Z diskuze vyplynulo, že vzhledem k zaneprázdněnosti pana poslance Baxy se jednání zastupitelstva přesunou z obvyklých čtvrtků na pondělí. To v návaznosti ovlivní i termíny zasedání celé řady orgánů v samosprávě města a obvodů.  ,,Výsledkem je, že mnoho lidí na městské i obvodní úrovni si bude muset překopat pracovní týden jen proto, že se pan poslanec nehodlá vzdát již druhé lukrativní funkce ve prospěch jiného člena své strany," říká předseda zastupitelského klubu Pirátů Pavel Bosák.

V průběhu jednání Piráti jako nejsilnější opoziční strana nominovali Pavla Bosáka na předsedu kontrolního výboru. Tento post však v tajné volbě připadl kandidátovi KDU-ČSL Pavlu Janouškovcovi.  ,,Na obvodech jsme ctili zažitý demokratický zvyk a tam, kde nejsme v opozici nejpočetnější, jsme nenominovali kandidáta. Pochopili jsme, že princip fair play se na celoměstské úrovni nectí. V zastupitelských křeslech převládla obava ze silné opozice,” říká Magdaléna Daňková

"Nemyslím si, že byl dobrý nápad zvolit pana Janouškovce na předsedu kontrolního výboru. Pan Janouškovec jako radní druhého městského obvodu musí spolupracovat se zbytkem tamní rady, tedy i s panem Šloufem, kterého má zároveň na úrovni města jako radního kontrolovat. Pana Janouškovce jsme postavili do situace zcela zbytečné politické schizofrenie, čemuž jsme se mohli bez větších potíží vyhnout, " říká Tomáš Pastirčák.

Závěrem Piráti prezentovali projekt Evropské komise WIFI4EU, který obcím dává možnost obdržet kupón v hodnotě 15.000EUR, přibližně 375.000,-Kč, pro zřízení veřejných Wi-Fi hotspotů.

,,Na ulici jen tak 15.000 EUR nenajdete, bylo by škoda tuto možnost pro Plzeň nevyužít, ” dodává předseda plzeňských Pirátů Pavel Šrámek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tulpa (SLK): Kraj zjistil nesrovnalosti v domovech pro seniory ve Františkově a ve Vratislavicích

22:13 Tulpa (SLK): Kraj zjistil nesrovnalosti v domovech pro seniory ve Františkově a ve Vratislavicích

Nehospodárné zacházení s finančními prostředky organizací, nesrovnalosti v zadávání veřejných zakáze…