Poc (ČSSD): Na sentiment není čas, je třeba jednat

27.06.2016 15:42

„Na sentiment není čas, je třeba jednat“, tvrdí předseda poslaneckého klubu ČSSD v Evropském parlamentu Pavel Poc.

Poc (ČSSD): Na sentiment není čas, je třeba jednat
Foto: archiv PP
Popisek: Pavel Poc (ČSSD)

Podle Poce by země Visegrádské 4 měly urychleně zaujmout na politické šachovnici Evropské Unie místo po Velké Británii. Britské referendum každopádně bude impulzem k rekonstrukci Evropského projektu. Je třeba, aby Praha v tomto procesu hrála podstatně výraznější roli než dosud. Poc k tomu říká: “Po našem vstupu od České republiky západní země očekávaly, že se staneme jakýmsi mluvčím nových členských států. Kvůli neschopnosti pravicových vlád ODS jsme tuto příležitost spálili. Nyní máme možnost reparátu a je povinností naší vlády, vlády ČSSD, tuto příležitost bezezbytku využít.”

Česká republika má jasně danou geografickou pozici a jasně dané obchodní, ekonomické a politické vazby. Jsme dokonale závislí na nějaké podobě či formě společného Evropského domu. To připouštějí i zarytí odpůrci Evropské unie. Nemáme v podstatě žádný prostor na experimenty s rozbíjením a znovu vytvářením evropských struktur.

Pro Českou republiku je daleko výhodnější intenzivně se podílet na nutné rekonstrukci Evropské unie a zajistit si v ní výrazně významnější postavení než dosud. Nyní se nám naskytla skutečně historická šance a je zodpovědností české politické reprezentace využít této šance místo prázdných diskusí s fanatickými eurobijci bez argumentů a ustupování jejich populismu. Jak se ukázalo i v samotné Velké Británii, obrazoborecký fundamentalismus UKIPU a jemu podobných stran nakonec neumí přinést žádnou vizi do budoucnosti, žádná progresivní řešení, žádné výsledky, přináší pouze zklamání a zoufalství občanů, kteří jim skočili na jejich lži.

 

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Nelegální migrace dál roste a prakticky se s tím nic nedělá

18:11 Mašek (ANO): Nelegální migrace dál roste a prakticky se s tím nic nedělá

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migraci.