Poc (ČSSD): Na sentiment není čas, je třeba jednat

27. 6. 2016 15:42

„Na sentiment není čas, je třeba jednat“, tvrdí předseda poslaneckého klubu ČSSD v Evropském parlamentu Pavel Poc.

Poc (ČSSD): Na sentiment není čas, je třeba jednat
Foto: archiv PP
Popisek: Europoslanec Pavel Poc (ČSSD)

Podle Poce by země Visegrádské 4 měly urychleně zaujmout na politické šachovnici Evropské Unie místo po Velké Británii. Britské referendum každopádně bude impulzem k rekonstrukci Evropského projektu. Je třeba, aby Praha v tomto procesu hrála podstatně výraznější roli než dosud. Poc k tomu říká: “Po našem vstupu od České republiky západní země očekávaly, že se staneme jakýmsi mluvčím nových členských států. Kvůli neschopnosti pravicových vlád ODS jsme tuto příležitost spálili. Nyní máme možnost reparátu a je povinností naší vlády, vlády ČSSD, tuto příležitost bezezbytku využít.”

Česká republika má jasně danou geografickou pozici a jasně dané obchodní, ekonomické a politické vazby. Jsme dokonale závislí na nějaké podobě či formě společného Evropského domu. To připouštějí i zarytí odpůrci Evropské unie. Nemáme v podstatě žádný prostor na experimenty s rozbíjením a znovu vytvářením evropských struktur.

Pro Českou republiku je daleko výhodnější intenzivně se podílet na nutné rekonstrukci Evropské unie a zajistit si v ní výrazně významnější postavení než dosud. Nyní se nám naskytla skutečně historická šance a je zodpovědností české politické reprezentace využít této šance místo prázdných diskusí s fanatickými eurobijci bez argumentů a ustupování jejich populismu. Jak se ukázalo i v samotné Velké Británii, obrazoborecký fundamentalismus UKIPU a jemu podobných stran nakonec neumí přinést žádnou vizi do budoucnosti, žádná progresivní řešení, žádné výsledky, přináší pouze zklamání a zoufalství občanů, kteří jim skočili na jejich lži.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hašek (ČSSD): Je třeba nazývat věci pravými jmény

17:02 Hašek (ČSSD): Je třeba nazývat věci pravými jmény

Bruselský bič na neposlušné, bohužel je třeba nazývat věci pravými jmény. Toto bude nástroj nátlaku …