Mezi přítomnými panovala shoda na tom, že nelegální množírny domácích mazlíčků, které mnohdy připomínají spíše středověká vězení než rodný domov, jsou závažným problémem, který nelze vyřešit jen změnou zákonů u nás v ČR nebo přísnějšími kontrolami. Jde přesně o ten druh problému, který se musí řešit na úrovni EU prostřednictvím společného systému identifikace a registrace.
Proto jsem v Bruselu využil svého vlivu čestného předsedy interní skupiny pro dobré podmínky zvířat v Evropském parlamentu a ve spolupráci s relevantními evropskými organizacemi jsem začal intenzivně pracovat na tom, aby se věci daly do pohybu. Během roku 2015 a 2016 jsem se ale opakovaně přesvědčil, že Evropská komise nepovažuje nelegální obchod s domácími mazlíčky za evropský problém.
Následovala proto série setkání a aktivit na české i evropské úrovni, abychom přesvědčili nejen širokou veřejnost, ale také ostatní politiky a úředníky, že jako země domácích mazlíčků, je v našem zájmu vystavit stopku nelegálním množírnám. Jejich existence totiž vážně ohrožuje zdraví zvířat i veřejnosti, evropské spotřebitele a fungování vnitřního trhu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV