Pojezný (SPD): Demokracie, nástroj svobody, či podrobení?

16.10.2019 13:26

Která většina je oprávněna demokraticky rozhodovat a co vše může být demokraticky rozhodnuto?

Pojezný (SPD): Demokracie, nástroj svobody, či podrobení?
Foto: PSP
Popisek: Vítězslav Pojezný

Se zděšením jsem si přečetl příspěvek pana generála Kostelky z přednášky studentům Diplomatické akademie: "V Evropě, která se chlubí demokratickými zásadami a principy, může snadno dojít k faktu, že nově vzniklá uskupení, z nichž některá budou prosazovat zavedení muslimských zákonů, budou volena a dostanou se do zákonodárných orgánů země. Postupně, a ostatně někteří muslimští duchovní o tom veřejně hovoří, skutečně může dojít k „muslimizaci“ původně křesťanské země.Pak jsem ale byl trochu šokován prohlášením tohoto studenta, že „pokud se to stane demokratickou cestou-pak je vše v pořádku“.

Naše mladá generace je vychovávána k absolutně slepému následování principů demokracie, humanity a to vše zabaleno do tzv Evropských hodnot, což vyvolává mnoho otázek o možnostech zneužití demokracie.

Pokud se skupina občanů rozhodne pro demokratické principy společenského rozhodování, je to jistě v pořádku a autonomní rozhodnutí této skupiny občanů (státu). Přijde-li ale do této původní skupiny jiná skupina, která má jiné hodnoty a tuto původní skupinu přečíslí, je skutečně následné rozhodování ještě demokracie, nebo dochází ovládnutím demokratických principů k porobení původního obyvatelstva a demokracie se tímto transformuje z nástroje svobody, v nástroj útlaku?

Demokracie má nově objevené slabé místo a tím jsou hodnoty. Hodnoty obyvatel, které demokracii sdílí.

Co vše je možné demokraticky prosazovat?

Opravdu je možné a přípustné, aby demokracie byla použita k zavedení náboženských směrů a zákonů?

Pokud většina demokraticky rozhodne, že od zítřka bude každá žena chodit zahalená a každý občan přijme určité náboženství, tak je to opravdu svoboda?

Může být demokracie použita k vyhlazení původního obyvatelstva, které si demokracii zavedlo jako nástroj svobody?

Je-li možné, aby student Diplomatické akademie byl přesvědčen, že "muslimizace" naší země je v pořádku, pokud se tak stane demokraticky, je nutné si pokládat otázky "Co vše může být demokraticky rozhodováno?".

Pokud víme, že slabým místem demokracie jsou hodnoty původního obyvatelstva, nemělo by být důležité tyto hodnoty bránit a nepředávat otěže demokracie skupinám s jiným vyznáváním hodnot?

(převzato z Profilu)

Vítězslav Pojezný

  • SPD
  • Předseda Oblastního klubu SPD Praha 5
  • mimo zastupitelskou funkci

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Migrační pakt EU, který odsouhlasil ministr vnitra Rakušan, zásadně odmítáme

21:03 Rozvoral (SPD): Migrační pakt EU, který odsouhlasil ministr vnitra Rakušan, zásadně odmítáme

Ve čtvrtek 18. dubna byla v Poslanecké sněmovně zahájena mimořádná schůze, svolaná na žádost opozice…