Pokorná Jermanová (ANO): Bohužel jsem víc, než empatické, leč prázdné vyjádření nezaznamenala

22.07.2021 4:31

Komentář na facebookovém profilu k tragickým povodním v Německu

Pokorná Jermanová (ANO): Bohužel jsem víc, než empatické, leč prázdné vyjádření nezaznamenala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová

Poslední týdny nám příroda ve střední Evropě ukazuje, jakou má sílu a co se může stát, když ji nebudeme chránit a šetřit ji i pro další generace. Kromě toho ale přináší i jiný pohled na naši společnost. Ukazuje, jak se dokážeme semknout, pomáhat si a starat se o ty, kteří to momentálně potřebují.

Po ničivých tornádech, která zasáhla jižní Moravu se zvedla obrovská vlna solidarity napříč republikou včetně partnerských měst zasažených obcí. Nyní si prožívají následky zkázy naši západní sousedé. Mezi zasaženými je i spolková země Porýní - Falc, partnerský region Středočeského kraje. Tomu 16. 7. vyjádřila paní hejtmanka podporu a vzkázala, že jsme připraveni pomoct. Každopádně všichni ze zkušeností nejen z Moravy víme, že v takových situacích je nejdůležitější, aby pomoc přišla rychle. Bohužel jsem víc, než empatické, leč prázdné vyjádření od vedení kraje nezaznamenala. Žádný konkrétní čin, jen slova.

Prosím proto, buďme jako kraj proaktivní, zeptejme se, co potřebují a nečekejme, jestli nás o pomoc požádají. Představitelé zasažených regionů teď mají bezesporu spoustu jiných starostí, než řešit koho mají prosit o pomoc. Musí operativně jednat, řešit a rozdělovat pomoc, která přichází, aby šla tam, kde je nejvíc potřeba. Ta ze Středočeského kraje mezi ní chybí a je to ostuda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Snižovat emise? Všichni snižují. I Čína a USA

17:28 Niedermayer (TOP 09): Snižovat emise? Všichni snižují. I Čína a USA

Komentář na facebookovém profilu ke snižování emisí.