Popov (TOP 09): Strach jako nástroj moci

25.01.2016 20:12

Politici neslouží svým zájmům, ale zájmům všech občanů! Jejich prací je svojí činností nalézat erudovaná řešení a uskutečňovat je v co nejširší shodě! Proč tomu tak v současnosti není?

Popov (TOP 09): Strach jako nástroj moci
Foto: TOP 09
Popisek: Simeon Popov

Dovolím si tvrdit, že jsme v současnosti svědky největšího a nejhlubšího průniku korupce v ČR za posledních 26 let. Korupce se rozšířila a dokonce zlegalizovala! Aby to tak nebylo vidět, tak se šíří strach, lže se, odvádí se pozornost! A co občané ČR? Určitá skupina se chová zbaběle nebo min. iracionálně. Určité problémy nejsou jednoduché a nelze najít na ně rychlé a jednoduché řešení. Nejhorší, co může znamenat fatální a ireparabilní omyl na obou stranách, jsou rychlé soudy bez dostatku informací a chladného (bez-emočního) hodnocení!

Někteří naši politici jsou nebezpeční (někoho hned napadne jméno Andrej Babiš nebo Miloš Zeman)! Být opatrný v azylové otázce (masové migraci) je zcela zajisté správné, ale nikoli formou šíření poplašných zpráv, polopravd či lží (vědomě nebo i nevědomě). Primárním úkolem vlády, poslanců ale i všech politiků je hledat řešení, správné řešení vybrat, v co nejširším politickém spektru domluvit a realizovat jej. Čeho jsme min. rok svědky? Absurdní polarizace, politici se obviňují jak u nás, tak vzájemně na půdě Evropského parlamentu (EP). EU jako organizace (společenství) je OK, ale pouze někteří politici by tam neměli být! Problémy se tedy neřeší, pouze dochází k politickým půtkám o voličskou přízeň! To se nám všem může šeredně vymstít ... už zítra!

Azylanti nejsou pouze problémem Evropy! Primárně by bylo řešením (obecně diskutované) lépe vynucovat dodržování dohod o obchodu se zbraněmi, resp. zákazy, pak je nutná jednotná a koordinovaná pomoc ekonomická a zajištění vzdělávání na postižených územích, pomoc při budování infrastruktury, zřídit kontrolní body na vstupních hranicích (ještě před vstupem do EU), zrychlit vyřizování žádostí o statut azylanta, důraznější restrikce a represe vůči převaděčům, omezit tajné vměšování do národní politiky problematických států, ukončit politikaření jehož jediným cílem je zvýšení volebních preferencí, důsledněji vymáhat dodržování národních zákonů v případě některých migrantů apod. 

Mgr. Simeon Popov

  • TOP 09
  • zastupitel MČ Praha 3
  • zastupitel měst. části

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rokytka (KSČM): Babiš s Hamáčkem asi povládnou a Filip s Okamurou jim za drobky budou krýt záda

21:52 Rokytka (KSČM): Babiš s Hamáčkem asi povládnou a Filip s Okamurou jim za drobky budou krýt záda

Kdo politikům věří, dožije se stáří stěží!