Poslanec Velebný se zúčastnil valné hromady pro výstavbu komunikace I/11-I/57

18.03.2014 6:42

Poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Ladislav Velebný se 13. března v Opavě zúčastnil jednání valné hromady Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57.

Poslanec Velebný se zúčastnil valné hromady pro výstavbu komunikace I/11-I/57
Foto: ČSSD
Popisek: Poslanec Ladislav Velebný

Na tomto jednání byly mimo jiné projednány zprávy o hospodaření a činnosti Sdružení za rok 2013, návrh rozpočtu, další plán činnosti na letošní rok včetně ukončení členství jednoho člena na jeho vlastní žádost.

Členské obce a firmy Sdružení včetně přítomných hostů si na valné hromadě rovněž vyslechly aktuální stav přípravy a realizace jednotlivých úseků silnice I/11 a I/57. „Oproti minulým letům zaznamenalo financování dopravní infrastruktury v západní části našeho kraje značnou dynamiku. Jsem rád, že jsem se na tomto výsledku mohl rovněž podílet,“ konstatoval poslanec Velebný.

Aktuální informace týkající se přípravy klíčových staveb v západní části Moravskoslezského kraje povzbudily všechny členy Sdružení, jeho partnery i přítomné poslance a senátory napříč politickým spektrem.

„Je pozitivní, že plynule pokračuje financování dálničního přivaděče k dálnici D1 „Prodloužená Rudná“ a jeho navazujícího úseku „Mokré Lazce“, který je spolufinancován z evropských fondů. Už v druhé polovině roku 2015 má být celá trasa průjezdná. Finanční prostředky jsou také zajištěny na zahájení výstavby východní části severního obchvatu Opavy. Peníze byly uvolněny také na pokračování přípravy obchvatu Krnova a západní části severního obchvatu Opavy“, zdůraznil po skončení jednání poslanec Ladislav Velebný.

Podle jeho slov je nyní bezpodmínečně nutné urychleně vyhlásit výběrová řízení na zhotovitele krnovského obchvatu a východní části severního obchvatu Opavy. „Obě stavby jsou připraveny k realizaci. Tendry musí zahájit stát, který je nyní na tahu. Z naší strany jsme učinili vše, co bylo možné. Není absolutně žádný důvod, aby stát s výběrovými řízeními u těchto staveb otálel“, doplnil tajemník Sdružení Martin Dostál.

I přes tyto úspěchy stojí před Sdružením řada dalších výzev, a proto ve své intenzivní činnosti pokračuje i nadále. „Práce je před námi stále dost. Je nutné intenzivně pokračovat v přípravě západní části severního obchvatu Opavy, naprostou nezbytností je vyřešit problematiku jedenáctky v Nových Sedlicích a v Komárově, na silnici I/57 pak ve Skrochovicích a v Městě Albrechticích“, dodává tajemník Sdružení Martin Dostál.

Sdružení je podle jeho slov připraveno i nadále pomáhat svým členským obcím se zvyšováním bezpečnosti na frekventovaných silnicích I/11 a I/57.

V neposlední řadě je ambicí Sdružení při nejbližší revizi transevropských dopravních sítí TEN-T prosadit ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a státem zařazení silničního a železničního koridoru Ostrava-Opava-Krnov-Bartultovice-Opole do jejich globální sítě. O zařazení tohoto koridoru usiluje Sdružení a Moravskoslezský kraj již od roku 2012.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Spolupráce premiérů V4 funguje velice dobře

15:32 Premiér Babiš: Spolupráce premiérů V4 funguje velice dobře

Projev na 16. schůzi Senátu 19. července 2018 k informaci vlády ČR o výsledcích jednání Evropské rad…