Pospíšil (TOP 09): Naše země má zájem, aby s Velkou Británii byla zachována pravidla

14.05.2019 6:28

Aktuální otazníky ohledně eura, brexitu či samotného fungování Evropské unie, a nejenom o tom, přišel diskutovat europoslanec, předseda TOP 09 a lídr kandidátky ve volbách do Evropského parlamentu 2019 Jiří Pospíšil se studenty Gymnázií v Havířově a ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Pospíšil (TOP 09): Naše země má zájem, aby s Velkou Británii byla zachována pravidla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil

Současnou mladou generaci nejvíce zajímala témata přijetí či nepřijetí eura a doposud nevyjasněné otazníky samotného brexitu. „Právě na Británii vidíme, jak jejich referendum o brexitu přinesl mnoho velmi až „nevyjasněných“ problémů a otazníků, které nemají řešení," vyzdvihl Jiří Pospíšil a dodal; naše země má zájem, aby s Velkou Británii byla zachována pravidla nejen v oblasti ekonomické spolupráce, ale i volného pohybu osob a další, které by nahradila ty stávající.“

Současná mladá generace se zajímá o to, jakou další cestu zvolí EU, záleží jí, aby byly zachovány její hlavní hodnoty a principy, na kterých byla založena. Váží si možností, kterou jim tato doba přináší - od možnosti studovat na zahraničních školách, neomezeně cestovat, odejít za práci do jiného státu a v neposlední řadě o ekonomických výhodách pro naše exportní podniky. Uvědomují si, že díky Evropské unii žijeme v nejdelším období míru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

23:54 VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

Výsledky voleb do Evropského parlamentu, konaných dne 24. 5. – 25. 5. 2019.