Pospíšil (TOP 09): Odmítám, aby Evropa fungovala jako zásobárna šelem pro nelegální obchod

04.04.2021 8:38 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k nelegálnímu chovu šelem

Pospíšil (TOP 09): Odmítám, aby Evropa fungovala jako zásobárna šelem pro nelegální obchod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Česká republika se před několika lety nechvalně proslavila kauzou tygřích jatek a podle zjištění zahraničních organizací nadále figuruje v aktivním obchodu s těmito zvířaty, a to včetně obchodu nelegálního.

Téměř 70 sedmdesát velkých šelem je u nás drženo v soukromých chovech, často i v nevhodných podmínkách. Jejich odebrání a přemístění je ale prakticky nemožné, protože stát pro ně nemá vybudované žádné záchranné centrum.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

O čem (na)mají politici rozhodovat

Vy jste pro, aby vláda nebo politici nařizovali za jakého počasí se smí pít alkohol a co dělat nebo nedělat? Vedra jsou šílená, to ano, ale rozhodnutí, co s tím bude kdo dělat by mělo být na jedincích ne politicích, nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Haas (ODS): K cestování bez pracovního výkonu nedocházelo

23:08 Haas (ODS): K cestování bez pracovního výkonu nedocházelo

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. července 2026 k zrušení dozorčí komise Národní sport…