Pospíšil (TOP 09): Přijímání uprchlíků by mělo být založeno na dobrovolnosti a vzájemné dohodě

13.05.2015 22:41

Prohlášení europoslance Jiřího Pospíšila k návrhu Evropské komise na zavedení povinných kvót pro rozdělování uprchlíků do všech členských států.

Pospíšil (TOP 09): Přijímání uprchlíků by mělo být založeno na dobrovolnosti a vzájemné dohodě
Foto: TOP 09
Popisek: Jiří Pospíšil

Evropská komise dnes představila svůj program pro oblast imigrace, ve kterém potvrdila úmysl zavést systém povinných kvót pro rozdělování uprchlíků. V praxi by to znamenalo, že ČR by bez svého souhlasu musela v horizontu příštích let přijímat stovky až tisíce žadatelů o azyl ze třetích zemí, jako je např. Sýrie nebo Libye. S návrhem na zavedení povinných kvót principielně nesouhlasím. Hlasoval jsem proti němu již při dubnovém jednání Evropského parlamentu.

Jsem přesvědčen, že přijímání uprchlíků má být založeno na dobrovolnosti a na vzájemné dohodě mezi Evropskou unií a vládami jednotlivých členských států, které nejlépe vědí, kolik žadatelů o azyl jsou jejich země schopné přijmout bez toho, aby to vyvolalo bezpečnostní, ekonomické a sociální problémy.

Podle mého názoru nemá pravdu předseda Evropského parlamentu Martin Schulz, který pro německá média prohlásil, že odmítání povinných kvót ze strany některých členských států (vč. České republiky), je projevem jejich egoismu. Naopak se obávám, že dnešní rozhodnutí Komise bohužel povede k další silné kritice evropských institucí a jejich politiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hanáček (KDU-ČSL): Strakonice si zaslouží zastupitelstvo

18:30 Hanáček (KDU-ČSL): Strakonice si zaslouží zastupitelstvo

Již tři čtvrtě roku nemá dvaadvacetitisícové okresní město Strakonice funkční zastupitelstvo. Mandá…