V městských lesích byly poškozeny pouze jednotlivé stromy, ve městě bylo vyvráceno nebo polámáno 11 stromů, dva z nich poničily oplocení u městských zařízení. Městský majetek ale zůstává podle prvotních informací bez výrazného poškození.
„Orkán, který se prohnal Českem, neměl naštěstí v Hradci Králové tak ničivé dopady. Následkem silného větru došlo k poškození zhruba 300 m3 stromů, vždy se ale jednalo o jednotlivé kusy, které byly buď zlomené nebo vyvrácené. Ročně společnost Městské lesy Hradec Králové těží 17 200 m3, takže poškozené stromy vichrem odpovídají asi 2 % roční těžby,“ říká Pourová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV