Povodně na Karvinsku: V luxusních vozech pro savo

23.05.2010 13:15

V Karviné se obyvatelé se dali do úklidu promáčených domů. Podle serveru iDnes však materiální pomoc zneužívají lidé, kteří ji vůbec nepotřebují.

Povodně na Karvinsku: V luxusních vozech pro savo

Zneužívání pomoci pro postižené povodněmi. To je problém na Karvinsku. "Bohužel se nám stalo, že přijelo luxusní auto a posádka se dožadovala čisticích prostředků," uvedla Pavlína Swanczynová z Červeného kříže pro server iDnes.cz. "Odmítli jsme je, ale rozhodně nešlo o ojedinělý případ."

Český červený kříž distribuuje po Karviné, kde voda zasáhla asi 250 domů, humanitární pomoc. Jeho informace potvrdila i mluvčí Karviné Šárka Swiderová.

"Rozhodně nejde o hromadný jev, ale ty případy jsou. Přesný počet vám říct nedovedu. Červený kříž, který je v terénu celý týden, už ví, kdo pomoc potřebuje a kdo ne. Pak přijedou lidé v luxusních autech a dožadují se dvou košťat, to je nemorální," postěžovala si mluvčí Karviné.

Do Karviné přijeli pomáhat vojáci, kteří odstraňují z břehů Olše naplaveniny. Nezastaví se ani hasiči. Ti v sobotu dokončili odčerpávání laguny v Darkově a pokračují na odčerpávání kanalizace.

"Je problém s čističkami vody ve Stonavě, dvě ze tří nefungují. Problém řešíme jako ekologickou havárii," upřesnila Šárka Swiderová. "Pro občany to neznamená žádný problém, ale splašky jdou bohužel přímo do říčky Stonávky," dodala.

Související:
Tři miliardy na povodně stačit nebudou, řekl Fischer 
Téma Povodně

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ro

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocumová (LOL!): Petice za zachování parku má přes tisíc podpisů

22:09 Kocumová (LOL!): Petice za zachování parku má přes tisíc podpisů

Za týden od zveřejnění přibylo pod Petici proti rekonstrukci parku u muzea přes 1000 podpisů. A podp…