Praha 5: Radní Lachnit převzal záštitu nad promocí asistenčních a vodících psů Helppes

27. 8. 2018 8:36

V sobotu 8. září od 10 hodin pořádá v pražském Motole obecně prospěšná společnost Helppes veřejnou promoci letošních psích studentů - asistenčních a vodících psů a jejich slavnostní předávání novým majitelům - lidem s postižením - Super den 2018. Super den proběhne pod záštitou Petra Lachnita, radního Městské části Praha 5.

Praha 5: Radní Lachnit převzal záštitu nad promocí asistenčních a vodících psů Helppes
Foto: Praha 5
Popisek: Slavnostní promoce absolventů výcviku asistenčních a vodících psů
reklama

Češi jsou národem milovníků psů, alespoň to vyplývá z různých anket a statistik, pořádaných za účelem zjištění počtu a obliby těchto čtyřnožců. Ale ne každý z nás má psa, který by nás přezul, převlékl, rozsvítil lampičku, přinesl noviny a z lednice vyndal pivo. Že je možné skutečně psy tak perfektně vycvičit ku pomoci lidem, kteří pomoc potřebují, to můžete vidět právě na sobotní akci, pořádané organizací Helppes, sídlící v Praze 5.

Obecně prospěšná společnost Helppes v letošním roce oslaví na této akci sedmnácté narozeniny. Helppes je jediná nezisková organizace svého druhu v ČR, která pomáhá osobám se zdravotním postižením na cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti pomocí speciálně vycvičených psů a poskytuje zcela komplexní soubor souvisejících služeb - od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa přes proškolení klienta až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa. Helppes splňuje všechny podmínky, dané zákonem o sociálních službách, je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb a poskytuje tyto služby pomocí profesionálního týmu pracovníků a odborníků nejen na výcvik psů, ale i pracovníků s odborným zaměřením na práci s osobami se zdravotním postižením.

S organizací Helppes velmi aktivně spolupracuje také Městská část Praha 5, na jejímž území se Helppes nachází a jejíž představitelé podporují užitečné aktivity této neziskovky, Za Městskou část Praha 5 se akce zúčastní radní JUDr. Petr Lachnit, který nad ní převzal záštitu.

Pomoc přichází na čtyřech tlapkách

Po celý den bude připraven bohatý program pro dospěláky i jejich dětské doprovody. K vidění budou netradiční ukázky dovedností asistenčních psů i jediného vodícího minikoníka v Evropě. Návštěvníci budou moci podpořit výcvik asistenčních, státem nedotovaných psů pro lidi s postižením dobrovolným vstupným nebo zakoupením originálních reklamních předmětů.

Akcí provázejí moderátorka Patricie Solaříková a Mirek Konvalina. Patronát nad letošními psími maturanty již tradičně převezmou známé osobnosti, které svým benefičním vystoupením přijdou podpořit projekt „Pomoc přichází na čtyřech tlapkách“. Účast přislíbili například Karel Gott, Anička Fialová, Marta Kubišová, Bára Nesvadbová, Pavel Calta, Jan Čenský, Karel Kahovec a skupina George & Beatovens, Milan Peroutka, V-Rock, Miro Žbirka a další známé osobnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Jednotný trh by měl být spravedlivý

5:34 Ministr Toman: Jednotný trh by měl být spravedlivý

Zákaz chovu nosnic v klecích od roku 2030 navrhuje Česká republika Evropské komisi v návrhu, který p…