Předsedkyně ČSSD v Praze 9: Nechceme být jakkoli zodpovědní za to, abychom jako strana připustili, aby se vláda KSČM a bývalých příslušníků STB podílela na státotvornosti

17.05.2018 17:31

EXKLUZIVNĚ Otevřená výzva předsedovi ČSSD a předsednictvu ČSSD

Předsedkyně ČSSD v Praze 9: Nechceme být jakkoli zodpovědní za to, abychom jako strana připustili, aby se vláda KSČM a bývalých příslušníků STB podílela na státotvornosti
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Vážený příteli předsedo, vážené předsednictvo,

Jako jeden z obvodů ČSSD Praha patříme k těm, kteří dosahují nejen v komunálních volbách lepších výsledků, než ostatní pražské obvody. Od parlamentní voleb 2017 jsme přesvědčení, že jakákoli forma vládní spolupráce s hnutím ANO 2011 je pro ČSSD nepřijatelná a v očích nejen členské základny, ale též voličů ČSSD poškozující pro celou ČSSD.

Naši zástupci v ÚVV a delegáti sjezdu tak na základě několikerých usnesení, jak z MO Prahy 9, tak i samotného OVV ČSSD Praha 9 nepodporovali svým hlasováním ani jednu z variant další spolupráce s hnutím ANO 2011, taktéž s KSČM či SPD.

Budoucnost ČSSD se 140 letou historií nám členům ČSSD v Praze 9 není lhostejná, stejně tak jako budoucnost občanů naší republiky.

Možná i vy, vaši rodiče, příbuzní, známí či přátelé v listopadu 1989 bojovali za svrhnutí totalitního režimu pro lepší budoucnost svou a zejména pak dalších generací, generací našich dětí a dětí jejich dětí.

Pokud platí obecná konstatace, že se historie opakuje, pak zcela jistě ani my, ani nikdo z vás nechce, aby naši následníci opětovně zažili, to proti čemu jsme tak urputně v roce 1989 bojovali.

My členové ČSSD v Praze 9 nechceme být jakkoli zodpovědní za to, abychom jako strana připustili, aby se vláda KSČM a bývalých příslušníků STB podílela na státotvornosti.

Členové ČSSD Praha 9 vnímají jednání předsednictva ČSSD jako účelové, neboť 7. dubna 2018 vzala členská základna ČSSD prostřednictvím sjezdu na vědomí ukončení jednání o vládní koalici s hnutím ANO 2011.

Vzhledem k tomu, že náhradou etického kodexu jsou Stanovy ČSSD, ze kterých vyplývají práva a povinnosti členů ČSSD a které jsou pro členy ČSSD závazné, vyzývá OVV ČSSD Praha 9 předsedu př. Hamáčka a P ČSSD k jejich dodržování, zejména pak na dodržování usnesení sjezdů. Konkrétně pak:

Usnesení v bodu 15. ze dne 14. února 2018 v pasáži:

Sjezd ČSSD považuje účast trestně stíhaných osob ve vládě ČR za zásadní problém a vyzývá hnutí ANO 2011, aby do pozic členů vlády ČR nenominovalo osoby obviněné, nebo trestně stíhané a odblokovalo tak vznik možné stabilní vlády.

Dále pak též Bohumínské usnesení, které do dnešního dne nebylo revokováno.

Za OVV ČSSD Praha

Marcela Dudková, předsedkyně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Demografický propad a nedostatek pracovních sil musíme vyřešit sami

22:41 Okamura (SPD): Demografický propad a nedostatek pracovních sil musíme vyřešit sami

Komentář na facebookovém profilu k dopadům nekontrolované migrace.