Premiér Babiš: Investovat do domovů seniorů je hlavní rolí krajů

25. 2. 2020 19:43

Premiér Andrej Babiš navštívil v úterý 25. února 2020 Středočeský kraj.

Premiér Babiš: Investovat do domovů seniorů je hlavní rolí krajů
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš
reklama

V doprovodu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha navštívil nemocnice v Benešově a Příbrami. Zavítal také do domova pro seniory v Sedlčanech a do Integrované střední školy technické Benešov. V Příbrami si předseda vlády prohlédl sídlo Hasičského záchranného sboru a setkal se s občany a se starosty okolních obcí.

Premiér Babiš zahájil cestu po Středočeském kraji spolu s ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy Karlem Havlíčkem jednáním se zástupci Českých drah. Hlavním tématem jednání byl nárůst cestujících v příměstských vlacích a z toho plynoucí přeplněnost spojů. Shodli se, že řešením může být prodloužení vlakových souprav, což si ale vyžádá investice do prodloužení nástupišť.

Spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a středočeskou hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou poté premiér Andrej Babiš navštívil nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově, která na konci roku 2019 čelila kybernetickému útoku. Předseda vlády se zajímal o okolnosti kybernetického incidentu, ale s vedením nemocnice řešil i otázky nedostatku lékařů a zdravotnického personálu.

„Zajímali jsme se hlavně o kapacitu středních zdravotních škol. Shodli jsme se, že je to hlavně o praxi, a tím, že je celoevropský nedostatek sester, je to pro nás velice důležité téma,“ uvedl premiér Babiš.

Členové vlády se setkali i se zaměstnanci nemocnice a zajímali se o investice do modernizace nemocnice. „My jak znáno, s panem ministrem intenzivně navštěvujeme naše nemocnice. Toto je nemocnice krajská a má velice úspěšného ředitele, který tu investuje například do rehabilitačního pavilonu,“ uvedl premiér po prohlídce staveniště nového komplexního rehabilitačního centra. Nový objekt za 230 milionů korun bude mít 40 lůžek a 64 zaměstnanců. Výstavba byla zahájena v červnu 2019 a dokončena by měla být v letos srpnu. Nemocnice má také nový centrální urgentní příjem za 80 milionů korun, který výrazně zlepšil komfort zaměstnanců i pacientů.

V Integrované střední škole technické Benešov čekala předsedu vlády prohlídka dílen elektrikářů, kde žáci pracovali na montážních stěnách. Premiér v benešovské škole navštívil i pracoviště robotiky, kde se žáci učí na počítačích navrhovat tištěné spoje.

V Sedlčanech premiér Babiš navštívil poskytovatele sociálních služeb Domov Sedlčany. Ten by podle něj mohl být příkladem, jak má péče o spoluobčany nejstarší generace vypadat. „Hlavní role krajů je do domovů seniorů investovat, protože jich potřebujeme stále víc a víc. Důležitý je kvalitní personál. Přece jen ošetřovatelky nemají tolik peněz jako sestřičky, přitom je to stejně náročná práce. O tom jsme tu dnes také debatovali,“ uvedl premiér Babiš.

Poté se předseda vlády s ministrem Vojtěchem přesunuli do Nemocnice Příbram. Jednali s vedením krajské nemocnice a navštívili i oddělení paliativní péče. Oddělení bylo v nemocnici otevřeno v březnu 2019 jako v jedné z prvních nemocnic v České republice s lůžkovou paliativou. Předseda vlády poté přestřižením pásky slavnostně otevřel nově přesunutý babybox.

V Příbrami premiér Babiš rovněž navštívil stanici Hasičského záchranného sboru, kde slouží 86 profesionálních hasičů. Předseda vlády si prohlédl protiplynovou dílnu a místní hasiči předvedli protiplynový polygon stanice. Na závěr návštěvy Středočeského kraje se pak premiér Babiš na příbramské radnici setkal s občany a se starosty okolních obcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petráš (BOS): Církve by se měly v letech 2021 až 2023 zříct svých nároků na peněžité plnění

6:34 Petráš (BOS): Církve by se měly v letech 2021 až 2023 zříct svých nároků na peněžité plnění

V tomto dopisu Kardinálu Dukovi BOS krátce rekapituluje, jak většina našich občanů pomáhá v boji s p…