Premiér Babiš: Konkurenceschopnost EU zajistí pouze trvalá podpora výzkumu, vývoje a inovací

14. 6. 2018 17:20

Premiér Babiš jednal s komisařem Moedasem o investicích EU do výzkumu.

Premiér Babiš: Konkurenceschopnost EU zajistí pouze trvalá podpora výzkumu, vývoje a inovací
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

Premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek 14. června 2018 setkal s eurokomisařem pro výzkum, vědu a inovace Carlosem Moedasem. Tématem schůzky byly investice do oblasti vědy v souvislosti s návrhem budoucího víceletého rozpočtu EU a program Horizon Europe.

Andrej Babiš ocenil, že Komise věnuje výzkumu, vývoji a inovacím v novém rozpočtu EU značnou pozornost. „Globalizace, digitalizace a mnoho dalších trendů rychle mění svět, společnost a ekonomiku. Výzkum, věda a inovace jsou stále důležitější a jejich dopad na evropské hospodářství je čím dál větší. Budoucí konkurenceschopnost EU ve světě bude zajištěna pouze trvalou podporou výzkumu, vývoje a inovací. Musíme mít jasnou strategii a vizi,“ uvedl po jednání předseda vlády Andrej Babiš.

Premiér Babiš s eurokomisařem Moedasem debatoval především o programu Horizon Europe, který Evropská komise představila minulý týden v rámci návrhů budoucího rozpočtu EU. Program se má stát nejdůležitějším nástrojem podpory výzkumu a má přispět k rozvoji evropských kapacit a schopností tak, aby byly mezinárodně konkurenceschopné. Česká vláda prosazuje, aby se Horizon Europe zaměřil na podporu zapojování účastníků z méně inovačně rozvinutých zemí, mezi které patří v rámci EU i ČR.

Kromě toho jednal premiér Babiš s komisařem Moedasem i o zapojení České republiky do Extreme Light Infrastructure a laserovém centru, které včera komisař navštívil v Dolních Břežanech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODHALUJEME Analýza ČSSD k prohraným komunálním volbám

10:01 ODHALUJEME Analýza ČSSD k prohraným komunálním volbám

Komunální volby ve velké Praze. Kampaň a výsledky ČSSD v roce 2018.