Premiér Babiš: S panem Haseloffem sdílíme pragmatický přístup k energetice

26.03.2019 19:46 | Zprávy

V úterý 26. března 2019 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s ministerským předsedou Saska-Anhaltska Reinerem Haseloffem. Společně jednali o bilaterálních vztazích, výsledcích jednání tzv. uhelné komise a hospodářské spolupráci.

Premiér Babiš: S panem Haseloffem sdílíme pragmatický přístup k energetice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Hlavním tématem diskuse byly dopady kompromisů, kterých bylo dosaženo v rámci jednání německé uhelné komise na ekonomické propojení obou zemí v oblasti energetiky a hnědého uhlí. Spolková republika Německo by měla ukončit těžbu uhlí a činnost uhelných elektráren do roku 2038.

„Jednal jsem s ministerským předsedou Saska-Anhaltska Reinerem Haseloffem o hospodářské spolupráci, zejména o energetice a výsledcích německé uhelné komise. Jsem rád, že s panem Haseloffem sdílíme pragmatický přístup k energetice,“ uvedl premiér po jednání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Líbí se mi, že umíte uznat svou chybu.

Ale jak to tedy vlastně bylo? Vy jste s STB opravdu spolupracoval? A kdy přesně jste spolupráci ukončil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Václav Klaus: Odešel velký a mimořádný člověk

11:16 Václav Klaus: Odešel velký a mimořádný člověk

Kardinál Duka byl velký a mimořádný člověk a jeho odchod je velikou ztrátou nejen pro naši katolicko…