Premiér Babiš: Snad s Prahou najdeme dohodu, aby nemocnice měla jednoho majitele

17.10.2019 6:28 | Zprávy
autor: PV

Premiér Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem navštívili ve středu 16. října 2019 Nemocnici Na Bulovce. S vedením nemocnice diskutovali o současném nevyhovujícím stavu vybraných budov i o nutných budoucích investicích. Součástí programu návštěvy byla prohlídka areálu nemocnice a vybraných klinik a odděleních.

Premiér Babiš: Snad s Prahou najdeme dohodu, aby nemocnice měla jednoho majitele
Foto: Repro ČRo
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Předseda vlády se na začátek návštěvy Nemocnice Na Bulovce setkal s vedením. Spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem diskutovali s ředitelem nemocnice Janem Kvačkem hlavně o ekonomické a personální situaci nemocnice. Dalším tématem byly vlastnická práva nemocnice. Problémem je, že velká část budov nepatří státu, ale hl. městu Praha, což značně komplikuje možnosti investování v rámci Nemocnice Na Bulovce.

„Určitě budeme chtít realizovat priority, kterými je Gynekologicko-porodnický pavilon, Centrální urgentní příjem a zároveň budeme doufat, že s Prahou najdeme dohodu, aby nemocnice měla jednoho majitele a mohlo se začít investovat,“ řekl Andrej Babiš po jednání na tiskové konferenci.

Součástí návštěvy byla prohlídka komplexního onkologického centra, kde jsou využívány lineární urychlovače k vysoce účinnému ozařování zhoubných nádorů. Dále se premiér seznámil s činností Centra vysoce specializované péče pro izolaci pacientů s podezřením na vysoce nakažlivou nemoc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtmanka Pecková: Manipulace ministra Macinky

22:14 Hejtmanka Pecková: Manipulace ministra Macinky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…