Premiér Babiš: V4 reprezentuje 65 milionů lidí. To je hlas, který se nedá přeslechnout

24.09.2018 7:31 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci států V4

Premiér Babiš: V4 reprezentuje 65 milionů lidí. To je hlas, který se nedá přeslechnout
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš

Náš blok V4 reprezentuje 65 milionů lidí. To je hlas, který se nedá přeslechnout. Jako před každým důležitým evropským setkáním jsme si spolu dali schůzku i teď v Salzburgu. Sice jsme se takhle pohromadě neviděli od června, ale nezaháleli jsme. V červenci jsem pozval polského premiéra Mateusze Morawieckého na karlovarský filmový festival. Na konci srpna jsem zaletěl do Budapešti za Viktorem Orbánem. A tenhle týden zase celá naše vláda rokovala s vládou Slovenska v Košicích. A taky jsem se všemi v telefonickém kontaktu. Všude jsme si vyměňovali názory na situaci v Evropě a koordinovali postup.

Musíme postupovat společně. A nejenom proto, abychom prosadili úplné zastavení ilegální migrace. Taky je teď na stole evropský rozpočet, kde se objevují fakt neuvěřitelné částky, které je potřeba prověřit. Ptal jsem se v Salzburgu, proč máme z evropského rozpočtu nalívat o 25 miliard euro víc do Bezpečnosti a obrany, když všechny naše země zbrojí v rámci NATO a musí plnit své závazky ve výši 2 procenta HDP? To předpokládám dosáhneme do roku 2024. Ptal jsem se, jakým klíčem přišli na to, že Frontex musí nabrat 10 tisíc nových zaměstnanců? Kde budou nasazení a jaký bude jejich úkol? Budou pomáhat pobřežním strážím jednotlivých zemí nebo vypomáhat v navracení migrantů, kteří nemají nárok na azyl?

Takže v říjnu jsem zažádal o termín u vedení Frontexu. Chci diskutovat o jejich práci, strategii a názorech na ilegální migraci a nabrat další poznatky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.