Premiér Babiš se zúčastnil pietního aktu na Vítkově a jmenování nových generálů

08.05.2018 17:26

V úterý 8. května 2018 se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil pietního aktu, který se u příležitosti 73. výročí ukončení bojů 2. světové války v Evropě uskutečnil u Národního památníku na Vítkově v Praze. Následně se na Pražském hradě zúčastnil slavnostního jmenování generálů Armády ČR.

Premiér Babiš se zúčastnil pietního aktu na Vítkově a jmenování nových generálů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Pietního setkání na Vítkově se zúčastnili také prezident Miloš Zeman, předseda Senátu Milan Štěch, předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, ministryně obrany Karla Šlechtová, ministr kultury Ilja Šmíd, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata a další hosté. Následně premiér Babiš položil květiny u hrobu armádního generála a předsedy protektorátní vlády Aloise Eliáše v kolumbáriu Národního památníku.

Odpoledne se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil slavnostního jmenování šesti nových generálů, které prezident republiky Miloš Zeman povýšil na návrh vlády při příležitosti Dne vítězství. Brigádní generálové Jaromír Alan a Ivo Střecha byli jmenováni generálmajory a plukovníci generálního štábu Miroslav Hlaváč a Pavel Chovančík získali hodnost brigádní generál. Taktéž plukovníci Jakub Frydrych a Miroslav Kvasnička povýšili na brigádního generála.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Obce jsou nejefektivnější veřejní investoři

22:41 Farský (STAN): Obce jsou nejefektivnější veřejní investoři

Komentář na facebookovém profilu k zítřejšímu jednání Poslanecké sněmovny o podílu krajů a obcí na f…