Premiér Babiš uctil výročí konce druhé světové války

08.05.2019 22:24

Premiér Andrej Babiš se při příležitosti státního svátku Dne vítězství 8. května 2019 zúčastnil pietního aktu u Národního památníku na pražském Vítkově a slavnostního jmenování nových generálů na Pražském hradě.

Premiér Babiš uctil výročí konce druhé světové války
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Vedoucí Úřadu vlády Tünde Bartha pak uctila památku padlých u pomníku druhého československého odboje v Praze na Klárově.

Premiér Andrej Babiš, prezident republiky Miloš Zeman, předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, předseda Senátu Jaroslav Kubera, ministr obrany Lubomír Metnar a další významní hosté si připomněli 74. výročí ukončení bojů druhé světové války slavnostním ceremoniálem u Národního památníku na Vítkově v Praze.

„Měli bychom slavit především to, že v Evropě už chválabohu nemáme válku už 74 let. Během poslední války bohužel zahynuly desítky milionů lidí. Vítkov je památné místo pro naši zemi, kde vzdáváme úctu a hold všem našim vojákům, legionářům, kteří bojovali za svobodu naší země. To je důležité si připomínat, hlavně pro mladé generace, pro budoucnost. Je to významný den,“ konstatoval předseda vlády a ocenil přítomné válečné veterány.

Oslavy Dne vítězství pokračovaly slavnostním jmenováním nových generálů prezidentem Milošem Zemanem na Pražském hradě za účasti předsedy vlády a dalších hostů.

Vedoucí Úřadu vlády Tünde Bartha se zúčastnila pietního aktu u pomníku druhého československého odboje na pražském Klárově. Pomník, vytvořený Vladimírem Preclíkem a odhalený v květnu 2006, připomíná odbojáře, kteří zahynuli během nacistické okupace Československa v letech 1938 až 1945.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Šimek: Den otevřených dveří se nesl ve stylu osmdesátých let

22:08 Hejtman Šimek: Den otevřených dveří se nesl ve stylu osmdesátých let

V duchu 80. let se nesl sobotní Den otevřených dveří Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Akce se j…