Premiér Fiala jednal s dalšími nejvyššími ústavními činiteli o zahraniční politice

02.07.2024 18:09 | Monitoring

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v pondělí 1. července 2024 zúčastnil na Pražském hradě pravidelného setkání nejvyšších ústavních činitelů k zahraničně politickým tématům. Prezident republiky Petr Pavel kromě premiéra přivítal předsedu Senátu Miloše Vystrčila, předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou, ministra zahraničních věcí Jana Lipavského a tentokrát také ministryni obrany Janu Černochovou.

Premiér Fiala jednal s dalšími nejvyššími ústavními činiteli o zahraniční politice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

Hlavními tématy byla koordinace před nadcházejícím summitem Severoatlantické aliance, který proběhne ve Washingtonu, ale také pokračování české muniční iniciativy. Premiér Petr Fiala ocenil, že se nejvyšší představitelé státu v otázkách zahraniční politiky koordinují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jaké informace máte na Turka od tajných služeb?

A jak je možné, že nikdo Turka neřešil, když byl zvolen do EP? To nikomu jeho chování nebo činy nevadili? Ano, byl zvolen občany, ale to i teď. tak proč se teď tak řeší? PS: Nejsem jeho volič ani ho nehájím, ale jde mi o princip, kterému nerozumím. Můžete mi to vysvětlit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

premiér by se už měl s tou ukrajinou uklidnit , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevipera , 02.07.2024 18:16:07
rád bych od něj slyšel něco ku prospěchu českých lidí, co mu ten krmelec platí. Za dva roky nikdy z hu úst nevypustil vůbec nic, co by se netýkalo ukrajiny. K čemu nám takový premiér je?

|  5 |  0

Další články z rubriky

Ministr Lipavský: Je důležité, aby se do muniční iniciativy zapojily další státy

14:07 Ministr Lipavský: Je důležité, aby se do muniční iniciativy zapojily další státy

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský se 3. prosince zúčastnil jednání ministrů zahraničí NATO v Br…