Premiér Sobotka: ČR bude mít již druhé přímé letecké spojení s Čínou, tentokrát Praha –Šanghaj

23.11.2015 17:22 | Zprávy

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se během druhého dne v Čínské lidové republice setkal s vedením letecké společnosti China Eastern. Na jednání se premiér s vedením společnosti dohodl na zřízení přímé letecké linky mezi Prahou a Šanghají. Ta by mohla odstartovat už během příštího roku. Po lince Praha – Peking půjde již o druhý přímý letecký spoj, který bude mít ČR s Čínou.

Premiér Sobotka: ČR bude mít již druhé přímé letecké spojení s Čínou, tentokrát Praha –Šanghaj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Potvrzení dohody na zavedení již druhého přímého leteckého spojení mezi ČR a Čínou je velkým úspěchem a rovněž důkazem dynamických vztahů obou zemí. Spojení Prahy a Šanghaje, hlavní ekonomické tepny Číny, je pro rozvoj hospodářství, získávání nových investic i podporu cestovního ruchu skvělá zpráva. Česká republika bude zároveň v rámci formátu 16+1 jedinou zemí s přímým leteckým spojením se Šanghají,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Konkrétní detaily provozu letecké linky nyní zajistí pracovní skupiny, které jsou tvořené zástupci Ministerstva dopravy, letiště Praha, CzechTourism a dalších institucí. Česká republika tak se dvěma přímými leteckými spojeními nakročila k tomu stát se jedním z evropských dopravních uzlů pro Čínu.

V průběhu druhého dne návštěvy Čínské lidové republiky jednal premiér Sobotka s vedením společnosti Huawei. U této příležitosti bylo podepsáno memorandum mezi společností Huawei a Vysokou školou báňskou a Českým vysokým učením technickým. Finanční příspěvek 250 tisíc dolarů každé univerzitě umožní realizaci nových projektů. Podstatou dosavadního partnerství společnosti Huawei s ČVUT i VŠB je spolupráce odborníků na komerčních projektech a finanční podpora vědeckých a výzkumných projektů.

Premiér Sobotka navštívil rovněž šanghajský závod společnosti Volkswagenu a Škoda Auto, kde jednal s prezidentem Škody Auto pro Čínu a předsedou představenstva Škoda Auto Mladá Boleslav. Škoda Auto na čínském trhu úspěšně expanduje, jen v loňském roce prodal závod v Šanghaji na čínský trh přes 280 tisíc vozů značky Škoda.

V rámci programu dnešního dne se předseda vlády Bohuslav Sobotka setkal také s viceprimátorem města Šanghaje pro ekonomiku, panem Zhou Bo, kde vyjádřil záměr České republiky zřídit společný fond mezi ČR a Čínou pro podporu nových technologií, vědy a výzkumu.  

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berg (Zelení): Za výsledek ve volbách do Evropského parlamentu beru plnou odpovědnost

17:35 Berg (Zelení): Za výsledek ve volbách do Evropského parlamentu beru plnou odpovědnost

Michal Berg odstoupil z funkce spolupředsedy Zelených po neúspěchu v eurovolbách.