Co těmto subjektům brání v dalším rozvoji, je velmi často absence speciální legislativy. Vlastní definice sociálního podnikání si stanovují jednotlivé ústřední orgány státní správy, celému sektoru chybí jednotné právní prostředí, které by stanovilo podmínky pro získání statutu sociálního podniku, pravidla pro jeho fungování či případné výhody, které stát za pomoc s naplňováním veřejně prospěšné činnosti poskytne.
Proto dnes vláda schválila návrh věcného záměru zákona o sociálním podnikání, s nímž přišla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Stanovuje některé základní premisy, z nichž by měl budoucí zákon vycházet – například co je a co není sociální podnikání, že sociální podnik musí více než polovinu zisku využít na společensky prospěšnou činnost či na svůj další rozvoj, že získání statusu sociálního podniku případně integračního sociálního podniku pro společnosti s nejméně 30 procenty zaměstnanců ze znevýhodněných skupin na trhu práce přinese určité garantované výhody.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Komunisté
Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?
Další články z rubriky

12:46 Michálek (Piráti): Startuje zákon o lobbování. Bude fungovat?
Lobbisté pod lupou? Dneškem začíná v Česku platit první zákon, který má konečně vnést pořádek do lob…
- 11:28 Okamura (SPD): Koupit byt si může dovolit už jen pětina nejbohatších
- 10:04 Farský (STAN): Přemýšlím, co dokážu změnit na Ukrajině
- 9:06 Lachnit (ANO): Jak by asi kacíř Masaryk slavil státní svátky?
- 8:04 Ministr Kulhánek: Regionální rozvoj nesmí stát na okraji zájmu společnosti a politiků
- 7:06 Dostál (Stačilo!): Skandál tím nezamažou a opozici neumlčí