Premiér Sobotka: Lidé se bojí. ČSSD chce s projektem Česko 20+ připravit vizi směřování republiky v příštích dvaceti letech

23.02.2017 16:19

Projekt Česko 20+, který má za cíl najít směr pozitivního vývoje České republiky v klíčových oblastech života v příštích 20 letech, dnes slavnostně odstartoval předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka. V příštích měsících představí ČSSD za účasti odborníků jednotlivé tematické pilíře projektu, první téma se jmenuje Šťastnější rodina. Postupně pak bude ČSSD v regionech i na celostátní úrovni sbírat podněty pro oblasti Vstřícnější zdravotnictví, Modernější školství, Spravedlivější sociální systém a Dostupnější zaměstnání. Cílem projektu Česko 20+ je prohloubit dialog sociální demokracie s občany a společně s nimi hledat vizi, kam má naše země směřovat, tak aby i v budoucnu prosperovala, byla konkurenceschopná a bezpečná.

Premiér Sobotka: Lidé se bojí. ČSSD chce s projektem Česko 20+ připravit vizi směřování republiky v příštích dvaceti letech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Sociální demokracie je strana s dlouhou historií. Stála u všech klíčových historických momentů České republiky. O směřování naší země je nutné přemýšlet v dlouhodobém horizontu, nikoliv jen v termínu příštích voleb. Lidé se dnes bojí toho, jaká bude jejich budoucnost, jaké budou důchody, jak budou podporovány rodiny jejich dětí, kolik budou dostávat za svou práci, jestli bude stále Česko jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. Na vizi České republiky, která by měla na všechny tyto obavy hledat odpověď, musí být celospolečenská shoda. Proto chceme o těchto věcech mluvit přímo s lidmi a Česko 20+ je pro takovou diskusi skvělou platformou,“ říká předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Kde chcete, aby byla Česká republika ode dneška za dvacet let? Jak by měla vypadat Česká republika, ve které budou žít vaše děti? Jak by měla vypadat Česká republika, ve které budete žít vy? Na tyto tři základní otázky bude projekt Česko 20+ hledat odpovědi. Projekt navazuje na tvorbu dlouhodobého programu ČSSD a předchází tvorbě volebního programu – jeho cílem je přinést konkrétní kroky a programové body, které zajistí kvalitnější život v České republice v příštích 20 letech.

Diskuse o jednotlivých tématech bude v následujících měsících probíhat formou veřejných setkání předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, představitelů sociální demokracie a odborníků s občany na různých místech celé České republiky. „Projekt Česko 20+ je pro nás možností jít  přímo za občany a slyšet jejich názor a vlastní pohled na jednotlivé oblasti života, které se jich dotýkají,“ říká místopředseda ČSSD Jan Hamáček. „V nejbližší době spustíme i novou interaktivní webovou stránku projektu Česko 20+, budeme samozřejmě komunikovat také na sociálních sítích. Občané budou moci dávat prioritu jednotlivým programovým bodům, které veřejnosti předkládáme a přicházet sami s vlastními podněty a pět základních pilířů Česka 20+ doplňovat.“

ČSSD se s projektem Česko 20+ vydá na osm až 10 míst po celé České republice a bude diskutovat se všemi, kdo mají o změnu směru České republiky zájem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Zrušme to a všem kromě cifršpionů a bonzáků se uleví

11:04 Senátor Valenta: Zrušme to a všem kromě cifršpionů a bonzáků se uleví

Vláda přišla s elektronickou evidencí tržeb na náklady podnikatelů, znepříjemnila jim život a mnohé …