„Finální dohoda s Evropskou komisí o EIA je ukázkou efektivní spolupráce mezi ČR a Evropskou komisí. Podařilo se nám odblokovat neblahé dědictví předchozích vlád a nyní konečně můžeme plynule dostavit dopravní tepny v ČR za významné pomoci evropských prostředků,“ uvedl předseda vlády.
Dohoda s Komisí se týká vybraných prioritních dopravních staveb, které jsou v pokročilé fázi přípravy a jsou součástí Transevropské dopravní sítě. Ta hraje významnou roli v dobudování jednotného trhu. Dosažená dohoda bude mít pozitivní dopad jak z dopravního, tak ekonomického hlediska. Dalším krokem nyní bude projednání vyjednaného legislativního řešení, které schválila vláda v červnu, v Poslanecké sněmovně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Ministr Kulhánek: Nedostatek bydlení neustále roste
To je naprostá pravda, nemyslíte ale také, že naprosté selhání této vlády, když jste 4 roky u moci a výsledek je takový, že přibývá nedostatek bydlení?
Další články z rubriky

20:30 Talíř (KDU-ČSL): Politiku beru jako službu
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbám
- 19:29 Hejtman Kuba: Jediným možným řešením je rezignace pana ředitele
- 18:26 Okamura (SPD): Kvůli EU zdraží mobily, notebooky a další elektronika
- 17:24 Hřib (Piráti): Víc věcí spojuje, než rozděluje
- 16:20 Premiér Fiala: Dálnice D52 z Brna na Vídeň je na dosah
- 16:10 Jaroš (SPD): Déja vu ve francouzské politice