Premiér Sobotka: Při řešení migrační krize musí Evropa hledat společný postup

07.09.2015 21:06

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka dnes, 7. září 2015 společně s premiérem Slovenské republiky Robertem Ficem jednal v Bratislavě s rakouským kancléřem Wernerem Faymannem. Hlavním tématem setkání byl aktuální stav migrační krize v Evropě a reálná rychlá opatření pro její řešení.

Premiér Sobotka: Při řešení migrační krize musí Evropa hledat společný postup
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Premiér Sobotka na jednání ocenil dobrou a korektní spolupráci úřadů a policistů všech tří zemí při zvládání migrační krize v našem regionu.

„Migrační krize je velmi vážný problém a k jeho úspěšnému řešení musíme ve střední Evropě intenzivně spolupracovat a dodržovat pravidla EU. Jsem proto rád, že česká, slovenská a rakouská spolupráce, zejména kooperace policie a ministerstev vnitra, je při řešení migrační krize velmi dobrá a funkční. Migrační krize nesmí ohrozit dobré a přátelské sousedské vztahy, které ve střední Evropě úspěšně více než 25 let budujeme. Panu kancléři Faymannovi jsem představil závěry patečního summitu zemí V4 k řešení migrační krize a rovněž jsem zdůraznil, že ČR je připravena se aktivně na řešení migrační krize podílet, ať už jde o podporu vybudování hotspotů, ochranu hranic Schengenu, poskytnutí finanční pomoci pro místa, postižená válečným konfliktem či uvolnění českých policistů a odborníků při zajišťování nelegálních migrantu,“ uvedl k jednání premiér Sobotka.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka na jednání zopakoval, že povinné kvóty nepovažuje za dobré řešení a ČR je odmítá. Prioritou musí byt princip dobrovolné pomoci, ke které se ČR a další země V4 plně hlásí a kterou realizují. Důležité je také prosadit důslednější ochranu schengenských hranic, vytvořit seznam bezpečných zemí, zajistit mír v okolí Evropy, a zejména ukončit válečné konflikty v Sýrii a Lybii.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Analyzovat nálady USA, než se budeme vrhat do cizích válek

8:14 Dostál (Stačilo!): Analyzovat nálady USA, než se budeme vrhat do cizích válek

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k NATO.