Premiér Sobotka: Proč jsou u nás ceny za mobilní datové služby jedny z nejvyšších v EU? Chci to prověřit

30. 1. 2017 21:46

Předseda vlády Bohuslav Sobotka chce prověřit, proč jsou v České republice ceny za mobilní data a služby, které zákazníkům nabízí mobilní operátoři, jedny z nejvyšších v Evropě.

Premiér Sobotka: Proč jsou u nás ceny za mobilní datové služby jedny z nejvyšších v EU? Chci to prověřit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

V úterý 7. února 2017 se proto sejde s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, předsedou Rady Českého telekomunikačního úřadu Jaromírem Novákem a také s předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petrem Rafajem, aby s nimi tento problém projednal a informoval se o aktuálním nastavení regulačního prostředí v této oblasti a rovněž o možnostech pro případné změny tak, aby se posílila soutěž a konkurence, a tím i šance na zlepšení a zlevnění služeb pro spotřebitele. Premiér Sobotka se rovněž v únoru setká se zástupci tří největších mobilních operátorů v ČR, s kterými bude o cenotvorbě i nabízených službách v ČR rovněž jednat.

„Ceny za mobilní datové služby jsou u nás bohužel jedny z nejvyšších v rámci celé Evropy. Takový stav je pro mě nepřijatelný a dlouhodobě neúnosný a chci ho řešit.  Na Úřadu vlády se proto sejdu se předsedy ÚHOS i ČTÚ a chci s nimi mluvit o tom, jak kvalitně je u nás dnes nastaveno regulační prostředí pro telekomunikační operátory, zda mají regulátoři dostatečné pravomoci a do jaké míry je v České republice dobře nastaveno soutěžní prostředí. Situace se musí změnit a ceny nemohou být oproti jiným zemím takto vysoké. Už v polovině ledna jsem v této věci dal úkol ministrovi průmyslu a obchodu Janu Mládkovi předložit příslušnou novelu zákona, která posílí pravomoci spotřebitelů. O situaci v ČR budu jednat také se zástupci tří největších mobilních operátorů,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Příjmy u obcí budou nižší o 1 100 korun na jednoho obyvatele

7:33 Hejtman Půta: Příjmy u obcí budou nižší o 1 100 korun na jednoho obyvatele

Komentář na facebookovém profilu k dopadům kompenzačního bonusu