Premiér Sobotka: Růst českého HDP patří k nejvyšším v Unii. Roste zaměstnanost i příjmy domácností

16.08.2016 12:58 | Zprávy

Podle zpráv z ČSÚ růst ekonomiky pokračoval i ve 2. čtvrtletí letošního roku. Konkrétně vzrostl český HDP meziročně o 2,5 %, proti 1. čtvrtletí o 0,9 % a HDP patřil tak k nejvyšším v EU.

Premiér Sobotka: Růst českého HDP patří k nejvyšším v Unii. Roste zaměstnanost i příjmy domácností
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Pozitivní je, že tento vývoj táhnou všechny složky ekonomiky. Kromě tradičně silného exportu a průmyslu má velký podíl také spotřeba domácností. To signalizuje, že se občané České republiky přestali obávat budoucnosti, jejich příjmová situace je dobrá a nemají proto strach z investic a vyššího životního standardu. 
Růst HDP se projevuje i na trhu práce, protože firmy mají dostatek zakázek, a proto neváhají zaměstnávat další pracovníky. Meziročně tak zaměstnanost stoupla o 1,6 %. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Vy současnému prezidentovi vyčítáte, že dělá klukovské vzdoroakce?

A co jste tedy dělal vy, když jste byl prezident? Vždyť vy jste do jmenování vlády a jednotlivých ministrů zasahoval mnohem víc. A proč? Podle mě za tím byly jen vaše osobní důvody, což je podle mě horší. Takže proč myslíte, že teď můžete moralizovat někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Nezalekli jsme se paragrafu, který nás má kriminalizovat

10:17 Konečná (KSČM): Nezalekli jsme se paragrafu, který nás má kriminalizovat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke sjezdu KSČM.