Premiér Sobotka: Schválené vládní zákony pomohou rodinám s dětmi i seniorům

24.09.2014 12:32

Vítám, že se vládní koalici daří v plnění závazků, které při svém nástupu před sedmi měsíci dala občanům a ke kterým se zavázala v koaliční smlouvě a Programovém prohlášení vlády. Měníme zemi k lepšímu, napravujeme nejen asociální omyly předchozích vlád, ale rovněž plníme své sliby.

Premiér Sobotka: Schválené vládní zákony pomohou rodinám s dětmi i seniorům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Vládní návrhy zákonů, které dnes schválila Poslanecká sněmovna, přináší pozitivní změny v sociální i daňové oblasti. Významně pomohou především rodinám s dětmi a seniorům. Díky těmto normám se od ledna příštího roku zvýší sleva na druhé dítě o 200 korun měsíčně, na třetí dítě pak o 300 korun měsíčně. Vládní koalice plánuje zvyšovat slevu na děti a podporovat rodiny i v dalších letech, protože právě aktivní prorodinná politika je jednou z klíčových priorit mojí vlády.

Pracujícím důchodcům vracíme zpět slevu na dani, kterou jim v rámci škrtacího balíčku sebrala Nečasova vláda. Od nového roku tak budou moci opět uplatnit slevu ve výši až 24 840 korun ročně.

Výraznou pozitivní změnou bude rovněž snížení cen léků, knih a dětské stravy, kdy všechny tyto položky zařazujeme do snížené desetiprocentní DPH. Schválení této daňové slevy je dobrou zprávou nejen pro desetitisíce rodin, ale také pro nemocné či knihkupce.

Považuji za důležité, že tyto vládní zákony měly ve Sněmovně širší než jenom vládní podporu. Rád bych proto poslancům poděkoval za podporu těchto důležitých zákonů, jež pomohou zlepšit život v naší zemi. Zároveň věřím, že zákony rychle schválí Senát a následně podepíše pan prezident tak, aby mohly od nového roku vejít v platnost.

Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Vlada.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Pro migranty jsme pouze přestupní stanicí

4:34 Filip (KSČM): Pro migranty jsme pouze přestupní stanicí

Reakce předsedy KSČM Vojtěcha Filipa k žádosti Itálie o přijetí migrantů