Premiér Sobotka jednal o průmyslové zóně v Chebu

21.06.2016 20:54

V úterý 21. června 2016 se předseda vláda Bohuslav Sobotka setkal se zástupci Karlovarského kraje a města Cheb a společně jednali o rozšíření průmyslové zóny v Chebu. Jednání se zúčastnili také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministr životního prostředí Richard Brabec, hejtman Karlovarského kraje Martin Havel a starosta Chebu Petr Navrátil. Na společné schůzce se zástupci dohodli, že ministr životního prostředí bude do konce června informovat premiéra o dalším postupu.

Premiér Sobotka jednal o průmyslové zóně v Chebu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Záměrem Karlovarského kraje a města Cheb je vybudovat novou strategickou rozvojovou plochu pro ekonomické aktivity, tzv. Průmyslový park Cheb II. Záměr však momentálně naráží na nesouhlasné stanovisko Ministerstva životního prostředí v souvislosti s problematikou ochrany zemědělského půdního fondu. Dle MŽP nebyla dostatečně prokázána nezbytnost nového záboru zemědělského půdního fondu pro ekonomické aktivity nadmístního významu.

„Jsem velmi rád, že se dnes u jednoho stolu sešli zainteresovaní zástupci všech stran a mohli jsme společně jednat o možnostech a překážkách při budování nové průmyslové zóny v Chebu, o níž je mezi podnikateli velký zájem. Nové rozvojové plochy pro podporu ekonomických aktivit v Karlovarském kraji připravuje Ministerstvo průmyslu a obchodu s prioritním zájmem, protože zóna může významně přispět ke snížení nezaměstnanosti, zvýšení konkurenceschopnosti a ekonomické výkonnosti tohoto kraje,“ řekl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Ministerstvo průmyslu a obchodu v Karlovarském kraji monitoruje lokality na Chebsku a Sokolovsku, ve kterých by mohla vzniknout strategická průmyslová zóna, jež by zásadním způsobem přispěla k posílení hospodářského rozvoje a k tvorbě nových pracovních míst v regionu. V srpnu tohoto roku předloží MPO na jednání vlády materiál, který bude obsahovat důkladnou analýzu a návrh lokalit, které by stát mohl podpořit jako průmyslové zóny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Nedvědický: Kontroly cestujících v MHD zpřísní

22:24 Primátor Nedvědický: Kontroly cestujících v MHD zpřísní

Město ve spolupráci s dopravním podnikem, městským obvodem Neštěmice a městskou policií zavádí nový …