Premiér Sobotka navštívil areál muničního skladu ve Vrběticích

09.11.2014 12:50

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil v sobotu 8. listopadu 2014 areál muničního skladu Vlachovice-Vrbětice. Setkal se tam se zástupci kraje, obcí, petičního výboru občanů a zasahujících složek.

Premiér Sobotka navštívil areál muničního skladu ve Vrběticích
Foto: Daniela Černá
Popisek: Zapáskovaná oblast ve Vrběticích

Na společném setkání byla diskutována aktuální situace v místě havárie. Premiér seznámil všechny zúčastněné strany s postojem vládního kabinetu s tím, že situaci ve Vrběticích považuje vláda za zcela mimořádnou a vážnou. Připomenul také, že na pondělním jednání vlády uložil ministrovi vnitra, aby provedl analýzu současné legislativy, která definuje kontroly muničních skladů v ČR. A ministrovi obrany, aby provedl detailní prošetření celé věci a předložil informaci na jednom z dalších jednání vlády.

Pokud z analýzy vyplyne, že legislativa je nedostačující, přijme vláda co nejdříve takové změny zákonů, aby nebylo možné bez kontroly a přijetí potřebných bezpečnostních opatření skladovat munici a další nebezpečný materiál ohrožující zdraví a životy lidí.

Premiér Bohuslav Sobotka také zdůraznil, že v situaci ve Vrběticích-Vlachovicích bude vláda pracovat rychle, systémově, zajistí bezpečnost občanů a odvoz munice z místa havárie, pokud odvoz nezajistí vlastníci munice. Předseda vlády rovněž na místě poděkoval všem zasahujícím příslušníkům všech složek, kteří v areálu vykonávali svou činnost, či ji ještě stále vykonávají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Vlada.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Bubeníček: Chytrá města musíme propojovat, izolovanost není cílem

22:08 Hejtman Bubeníček: Chytrá města musíme propojovat, izolovanost není cílem

Na tři dny se areál zimního stadionu a Kina Svět v Chomutově promění v centrum chytrých technologií,…