Premiér Sobotka po jednání s generálporučíkem: Chceme zajistit stabilní financování Armády ČR

06.10.2015 12:56

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil v úterý 6. října 2015 Generální štáb Armády České republiky. S generálporučíkem Josefem Bečvářem a dalšími zástupci velení armády diskutoval o navýšení rozpočtu pro armádu a jejím rozvoji, aktuální migrační krizi a připravenosti vojáků na ochranu hranice ČR či o vyslání specialistů do nových misí OSN.

Premiér Sobotka po jednání s generálporučíkem: Chceme zajistit stabilní financování Armády ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

Navýšení finančních prostředků pro resort obrany má podle premiéra především zajistit modernizaci armády a její další koncepční rozvoj tak, aby dokázala zajistit bezpečnostní zájmy České republiky a zároveň plnit její spojenecké závazky.

„Bezpečnost patří k základním prioritám vlády, pro stabilizaci a strategický rozvoj Armády ČR, stejně jako pro plnění spojeneckých závazků je nutné stabilizovat její financování. Naší vládě se podařilo zastavit několikaletý propad a škrty ve financování Armády ČR, v návrhu státního rozpočtu pro rok 2016 počítáme s navýšením peněz pro armádu o více než 4 miliardy korun. Naším dlouhodobým cílem je dostat armádní rozpočet na úroveň 1,4% HDP,“ uvedl předseda vlády Sobotka.

Návrh rozpočtu pro příští rok počítá s částkou více než 47,7 miliard korun, v letošním roce Ministerstvo obrany hospodařilo s více než 43,7 miliardami korun. Prostředky půjdou i na nábor 1200 nových vojáků.

Premiér s vedením armády jednal také o aktuálních otázkách spojených s migrační krizí a připravenosti Armády ČR v případě potřeby spolupracovat s Policií ČR na ochraně hranic ČR. Zástupci armády informovali premiéra rovněž o přípravách na vyslání personálu a materiální pomoci Maďarsku v souvislosti s ochranou vnější Schengenské hranice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Programat vybírá, co zobrazí konkrétnímu návštěvníkovi webu

10:56 Kupka (ODS): Programat vybírá, co zobrazí konkrétnímu návštěvníkovi webu

Středočeská ODS představila nový web pro krajské volby, které se uskuteční letos počátkem října. Ad…