Premiér Sobotka uctil společně s ministry památku obětí holocaustu v Jad Vašem

25.11.2014 18:13

Předseda vlády Bohuslav Sobotka položil společně s dalšími členy české vlády květiny v památníku Jad Vašem v Jeruzalémě, aby tak uctil vzpomínku na oběti holocaustu. Prohlídkou muzejní expozice si česká delegace připomněla osudy lidí, které hromadné vyvražďování během druhé světové války postihlo.

Premiér Sobotka uctil společně s ministry památku obětí holocaustu v Jad Vašem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Premiér Sobotka při této příležitosti zmínil důležitost podpisu společné deklarace o spolupráci, kterou podepsali ministr kultury Daniel Herman a jeho izraelský protějšek Limor Livnat a předseda Jad Vašem Avner Shalev. Obsahem dokumentu je rozvoj spolupráce památníku Jad Vašem s Památníkem Terezín a Památníkem Lidice v oblasti výzkumu, vzdělávání a uchovávání historické paměti v souvislosti s holocaustem a druhou světovou válkou. 

„Památka těchto lidí by neměla být zapomenuta, stejně jako by neměla být zapomenuta krutost totalitního režimu, který mechanismus holocaustu zkonstruoval,“ řekl pro prohlídce památníku předseda české vlády Bohuslav Sobotka.

Premiér Sobotka společně s ministrem kultury Hermanem také připomněli společnou odpovědnost, kterou oba státy do budoucna nesou za to, že památka obětí holocaustu nebude zapomenuta a bude sloužit i nadále jako historická zkušenost přenášená z generace na generaci, aby se podobné zločiny neopakovaly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Vlada.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koalice STAN a TOP 09 zahájila eurokampaň výjezdem na Evropskou

22:08 Koalice STAN a TOP 09 zahájila eurokampaň výjezdem na Evropskou

Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 dnes v Praze odstartovala kampaň pro volby do Evropského p…