Premiér Sobotka zahájil stavbu obchvatu Lechovic a zkontroloval práce ve Znojmě

21.03.2017 12:43

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil v pondělí 20. března 2017 Znojemsko. V dopoledních hodinách zahájil stavbu obchvatu Lechovic a následně zkontroloval práce na obchvatu Znojma. Následně navštívil významného zaměstnavatele v regionu, společnost LAUFEN, kde s vedením jednal o dalších plánech rozvoje a zaměstnanosti.

Premiér Sobotka zahájil stavbu obchvatu Lechovic a zkontroloval práce ve Znojmě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Obchvaty Lechovic a Znojma patří mezi významné dopravní stavby na strategické trase Brno-Vídeň. Nové trasy vyvedou kamionovou dopravu z center měst a přispějí tak k větší bezpečnosti silničního provozu.

Premiér Bohuslav Sobotka zdůraznil potřebu budování dobré dopravní infrastruktury pro další hospodářský růst a zvyšování zaměstnanosti. Vláda se od svého nástupu v roce 2014 snaží pravidelně navyšovat rozpočet na dopravu. V roce 2017 je pro Ministerstvo dopravy vyčleněno 55,1 miliardy korun, což je o 7,3 miliardy více než v loňském roce. Opakovaně také schválila dotaci tři miliony korun pro kraje na výstavbu a opravy silnic II. a III. tříd.

Vládě Bohuslava Sobotky se podařilo v předchozích letech vyjednat výjimku u Evropské komise pro devět prioritních staveb, u kterých by se muselo opakovat posuzování vlivu na životní prostředí (RIA).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Bělica: Intenzivně pracujeme na zlepšování kvality ovzduší ve městě

7:37 Primátor Bělica: Intenzivně pracujeme na zlepšování kvality ovzduší ve městě

Havířov se zapojil do projektu Clairo, získaná data poslouží k výsadbě vhodné zeleně pohlcující škod…