Premiéři zemí Visegrádské skupiny přijali na summitu v Praze společné prohlášení k migraci

04.09.2015 20:11 | Zprávy

Premiéři zemí Visegrádské skupiny přijali na summitu v Praze společné prohlášení k migraci 4. září 2015 V pátek 4. září se v Praze uskutečnil mimořádný summitu premiérů zemí Visegrádské skupiny, který se zabýval současným vývojem a dopady migrační krize v Evropě. Výsledkem summitu je přijetí Společného prohlášení předsedů vlád států Visegrádské skupiny, ve kterém se premiéři zemí V4 shodli na společném postupu při řešení migrační krize a deklarovali vzájemnou solidaritu.

Premiéři zemí Visegrádské skupiny přijali na summitu v Praze společné prohlášení k migraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Premiéři také vyzvali ke společnému postupu EU, a to především v provádění závěrů Evropské rady, včetně vytvoření systému tzv. hotspots. Dalším úkolem pro celou EU, na kterém se předsedové vlády zemí V4 shodli, je efektivní kontrola a ochrana vnějších hranic prostřednictvím společných operací.

Státy Visegrádské skupiny rovněž vyzvaly Evropskou komisi k vytvoření společného seznamu bezpečných třetích zemí.

Plné znění Společného prohlášení předsedů vlád států Visegrádské skupiny je k dispozici na http://www.vlada.cz/cz/spolecne-prohlaseni-predsedu-vlad-statu-visegradske-skupiny-134160/

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Loukota (TOP 09): Kapacity víceletých gymnázií vs. čtyřletých

10:21 Loukota (TOP 09): Kapacity víceletých gymnázií vs. čtyřletých

Nedávno v médiích proběhlo, že chce Praha navyšovat kapacity víceletých gymnázií. S tímto krokem nes…