Přikryl (ČSSD): Ano, pane premiére. Souhlasím. Ale...

08.06.2015 17:50 | Zprávy
autor: PV

Některé věci, jsou jenom jednou, zpíval kdysi Janek Ledecký v jedné písni. Tato pravda mě přichází na mysl v okamžiku, když čtu, jak premiér a předseda ČSSD, strany, jíž jsem též členem, apeluje na členy vlády za tuto stranu, aby ve své práci přidali.

Přikryl (ČSSD): Ano, pane premiére. Souhlasím. Ale...
Foto: ivanprikryl.cz
Popisek: Ivan Přikryl

Nevím, zda tomu je tak proto, že poměrně dlouho ztrácí ČSSD na hnutí ANO cca 10 % preferencí. A to přesto, že média a opozice (důvodně) poukazují na ohromný střet zájmů v osobě místopředsedy vlády a ministra financí. Přesto, že například rezort Místního rozvoje řeší jen část svých kompetencí a mnohým se nevěnuje vůbec. Téměř nikdo z členů vlády za toto hnutí není vizionář, ani není moc vidět. Tomuto hnutí stačí jen srozumitelná slova veřejnosti: „Kradli jste tady po léta, a proto jsem musel přijít, abych tomu zabránil“. Následuje potlesk ve stoje.

I politik dostává šanci být na vrcholu povětšinou jen jednou. Úspěch má mnoho přátel, neúspěch většinou jednoho viníka. Proti chytlavému, jakkoliv zjednodušenému pohledu na politiku, který má u lidí úspěch pouze do času neexistuje skutečně jiná cesta než promyšlené, cílevědomé vládnutí doprovázené srozumitelnými mediálními výstupy, vysvětlující lidem vize a cílový stav řešení jejich problémů. Takže z tohoto úhlu pohledu je vize premiéra správná.

Táži se však, zda ministři mají vizi. Zda si uvědomují, že služební zákon přinese odpolitizování státní správy, nikoliv odpolitizování jejich politiky. Že právě proto mají možnost mít kolem sebe odborníky blízké programu jejich strany, kteří jim mají pomoci formulovat cíle, jinými slovy strategie jejich politického viděni priorit rezortu, který vedou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minčič (ODS): Od píky

17:38 Minčič (ODS): Od píky

Komentář člena ODS Liberec Jiřího Minčiče k aktuálnímu dění nejen ve straně, ale na politické pravic…