Prim (Piráti): Pohyb psů ve městě a jejich socializace

16.09.2014 11:46 | Zprávy

Jako chovatel, který měl možnost vychovávat psa ve městě, kde nebyl pohyb psů omezen žádnou vyhláškou, ale pouze v některých parcích provozním řádem, vnímám poděbradskou vyhlášku o pohybu psů ve městě jako zcela kontraproduktivní.

Prim (Piráti): Pohyb psů ve městě a jejich socializace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pirátská strana - ilustrační foto

Vždy jsem byl zvyklý, že když se potkám s jiným pejskařem, pozdravíme se, necháme naše psy očichat, pohrát a nijak jim nebráníme v jejich přirozeném chování.

Ovšem v Poděbradech si o takové idylce nyní mohu nechat jen zdát. Většina pejskařů si drží svého psa na vodítku (jak káže vyhláška), a hlavně ho nepustí k jinému psovi. Často dostanu i spršku nadávek ve smyslu: "Ať ten tvůj čokl neočuchává mého mazlíčka!" - mám vychovaného a klidného JackRussell Teriére. Psi pak nemají přirozený kontakt se svým druhem, který potřebují, aby se socializovali a naučili se psímu chování. V důsledku toho se stávají psi vystrašení, stresovaní a často i agresivní vůči ostatním psům nebo lidem. Je třeba si uvědomit, že pes je tvor společenský a jen člověk mu jako partner nestačí. Stejně jako se člověk musí odmala setkávat s jinými lidmi, tak pes se musí setkávat a komunikovat s jinými psy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Uctěme dnes památku všech obětí

16:02 Premiér Babiš: Uctěme dnes památku všech obětí

Vzpomínka na oběti tragédie na Filozofické fakultě UK, publikovaná na svém veřejném facebookovém pro…