Primátor Hrabálek: Začala modernizace základní školy Úprkova v Hradci Králové

13.08.2022 11:17

V tomto týdnu byla zahájena rozsáhlá rekonstrukce základní školy Úprkova v Hradci Králové.

Primátor Hrabálek: Začala modernizace základní školy Úprkova v Hradci Králové
Foto: ODS
Popisek: Alexandr Hrabálek

Během následujících jedenácti měsíců stavbaři vybudují nástavbu jednoho podlaží pro rozšíření výukových prostor u jedné z budov školy, přistaví výtah pro zajištění bezbariérového vstupu a instalují také intenzivní zelenou střechu. Žáci, kteří v minulém školním roce navštěvovali tuto budovu, se od září přesouvají do prostor bývalé školy v Lipkách. Nástavba a modernizace budovy ZŠ Úprkova město vyjde na přibližně 55,9 milionu korun bez DPH. 

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
92%
hlasovalo: 36985 lidí

„Abychom mohli našim školákům poskytovat kvalitní formu vzdělávání, je třeba jim k tomu zajistit také příjemné prostředí. Kromě standardních prací v rámci rekonstrukce budovy, jako je zateplení nebo elektroinstalace, se žáci budou moci těšit na nové prostory ve druhém patře nebo na zelenou střechu o ploše 400 metrů čtverečních,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Stavební práce v budově byly zahájeny v tomto týdnu. Dojde k úpravě stávajících prostor v přízemí a prvním patře budovy, která bude rozšířená o druhé patro. Učebny se nově a moderně vybaví. „Jednou ze standardních změn v rámci modernizace hradeckých škol je zajištění bezbariérového přístupu do budovy. Ani základní škola Úprkova nebude výjimkou a stane se plně bezbariérovou, instalován zde bude i výtah,“ uvádí náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. Součástí stavebních prací je také připravovaná stavba areálového vedení dešťové kanalizace včetně akumulační nádrže a vsakovacího pole. Veškeré tyto stavební úpravy doplněné moderními prvky vyjdou město na přibližně 55,9 milionu korun bez DPH.

Stavební práce by měly být dokončené v průběhu příštích letních prázdnin. Nadcházející školní rok tak budou žáci druhého stupně ze ZŠ Úprkova trávit v jiné budově. „Takto rozsáhlé stavební práce není možné provádět za plného provozu budovy. Město se proto dohodlo s vedením školy a výuka bude dočasně přesunuta do budovy bývalé školy v Lipkách,“ uvádí náměstek Bláha. 

Město chce na tento projekt využít dotaci. „Plánujeme zažádat o dotační podporu v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Vypsání příslušné dotační výzvy avizuje Ministerstvo pro místní rozvoj na září 2022,“ doplňuje náměstkyně primátora pro dotace Monika Štayrová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nacher (ANO): Zvýšíme tím spotřebitelům práva

22:33 Nacher (ANO): Zvýšíme tím spotřebitelům práva

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 30. září 2022 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění záko…