Primátor Hřib: Měli jste někdy problém sehnat v Praze bydlení?

23.11.2020 5:33

Komentář na facebookovém profilu k dostupnosti bydlení v Praze.

Primátor Hřib: Měli jste někdy problém sehnat v Praze bydlení?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib
reklama

Měli jste někdy problém sehnat v Praze bydlení?

Často je to dost boj. A co teprve, když už člověku opravdu teče do bot a nachází se v bytové nouzi. Proto díky Adam Zábranský - pražský radní
zřizujeme kontaktní místa pro bydlení.

O co se jedná? Jsou to místa, na která se mohou obrátit lidé v bytové nouzi. Odborníci jim tady nabídnou dluhové, dávkové nebo právní poradenství. Pomohou také zájemcům vyznat se v nabídkách bytů nebo vyplnit žádost o městský byt.

Ve vyřizování žádostí o sociální byty už jsme také udělali pokrok. Adamovi se podařilo zkrátit dobu vyřízení o polovinu! Pořád to trvá ještě půl roku, ale budeme to dál zrychlovat a je to na dobré cestě. Pomáhat lidem dostat se z ulice není jednoduché, ale i pro město je v důsledku dražší bezdomovectví udržovat než s ním bojovat. Bytovou nouzi je třeba řešit co nejdříve. Tím totiž předcházíme vzniku dalších problémů u lidí, kteří trpí nedostatečným zázemím k životu.

Nevyhovující prostředí se nejvíce dotýká samozřejmě dětí. Proto jsme si dali za cíl dostat rodiny s dětmi pryč z ubytoven do standardních bytů. V tomto volebním období jsme pronajali už 38 bytů právě rodinám z ubytoven. Dalších 12 rodin již dostalo nabídku bytu a 19 jich čeká už jen na to, až jim bytový odbor najde vhodný byt.

Nezapomínáme ani na Pražany s pohybovým omezením. Bývají totiž na trhu znevýhodnění, a navíc potřebují speciálně uzpůsobené vybavení bytu. Proto jsme jim pronajali už 49 bytů zvláštního určení a další jsou na cestě! Zároveň zajišťujeme pomoc od sociálních pracovníků, pokud ji noví nájemníci potřebují.

Možná se takové kroky mohou zdát jako drobnost. Za každým takovým krokem je ale lidský příběh a naděje na lepší život konkrétního člověka. Slíbili jsme, že budeme koalicí pro všechny Pražany, a to pořád platí!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Martínek (Piráti): Okamura pomohl Babišovi dále pobírat sporné dotace

15:17 Martínek (Piráti): Okamura pomohl Babišovi dále pobírat sporné dotace

Komentář poslance Pirátů Tomáše Martínka