Primátor Hřib: My se Smetanovým nábřežím skutečně něco uděláme. Ne jako jiní

16.04.2022 14:27 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke změně Smetanova nábřeží.

Primátor Hřib: My se Smetanovým nábřežím skutečně něco uděláme. Ne jako jiní
Foto: Reprofoto: Prostor X
Popisek: Zdeněk Hřib

O proměně Smetanova nábřeží a její důležitosti mluví primátoři už desítky let. Vždy zůstalo ale akorát u slov nebo dlouhodobě neudržitelných experimentů. Za nás se to už brzy změní!

Smetanovo nábřeží zvelebíme do zasloužené podoby. Položíme novou dlažbu, vysázíme nová stromořadí, rozšíříme promenádu, abychom na ní vytvořili bezpečný prostor pro chodce i cyklisty a bezbariérově zpřístupníme tramvajové zastávky.

Vjezd automobilům zůstává beze změn. Do budoucna bych si ale přál, aby byl umožněn opravdu jen pro potřeby zásobování, dopravy Pražanů se zdravotním omezením nebo třeba řemeslníkům.

Nikoliv však tranzitní dopravě. Přece jen je to jedno z nejkrásnějších míst v Praze a nezaslouží si být dopravně zahlcené. Ostatně dřív byla auta i za rohem na Karlově mostě a teď už tam nikomu nechybí.

Tramvaje by si na nábřeží také zasloužily co nejplynulejší průjezd, protože převezou největší množství lidí. Na základě požadavků městských částí 1, 2 a 5 tu ale zatím budou jezdit auta jako dosud v tramvajových pásech.

Současná proměna, za kterou patří dík Adam Scheinherr, je každopádně velkým krokem správným směrem. Navíc nechává otevřené možnosti pro další změny. Co na ni říkáte? 

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

8:17 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

Co je vlastně cílem politiky Green Deal, Agenda 2030 a Migračního paktu? Destrukce a sebevražda Evro…