Primátor Hřib: Pane Babiši, uveďme si to na pravou míru

27.09.2021 13:57 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k očkování proti koronaviru v Praze

Primátor Hřib: Pane Babiši, uveďme si to na pravou míru
Foto: Hana Brožková
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

Jakožto vystudovaný lékař jsem osobně přiložil ruku k dílu a podpořil tým našeho očkobusu při jeho zastávce v Letňanech. Tímto pak posílám pozdrav panu Babišovi, který z pozice premiéra opět v televizi lhal, když tvrdil, že opozice nikdy nevyzvala veřejnost k očkování.

Takže pane Babiši, uveďme si to na pravou míru. V Praze jsme k očkování vyzývali neustále a udělali pro podporu očkování naprosté maximum. A to často daleko víc než vaše vláda!

Jako první v zemi jsme v Praze začali očkovat ohrožené seniory. Když vládě ležely nepoužité vakcíny na skladech, rozváželi jsme je praktikům v dodávkách Rohlíku po městě, aby nevznikaly v očkování zbytečné průtahy. Sami bez pomoci vlády jsme tady vybudovali druhé nejvýkonnější očkovací centrum ve městě a čtvrté nejvýkonnější očkovací centrum v zemi.

Vypravili jsme osvětový a očkovací autobus, abychom možnost očkování lidem přiblížili a ulehčili. Vytvořili jsme také dvě velké očkovací kampaně, přičemž tu první jsme spustili v době, kdy vláda ještě ani nepřišla s ničím vlastním. Očkování v Praze jsme pak řídili a vyhodnocovali přesně podle dat na základě datových analýz naší platformy Golemio.

Ale to vy všechno samozřejmě víte, pane Babiši. Jen se vám ta pravda, kterou se tolik zaklínáte, příliš nehodí, že? Stejně tak jako když odborníci vyčíslují, že v Česku zemřelo navíc zbytečně kolem 15 000 lidí vinou neschopnosti vaší vlády. Je neskutečné, že místo toho, abyste za to jako premiér vyvodil osobní odpovědnost, tak tady v rámci předvolebního boje ještě dál lžete v otázkách lidského zdraví. Že vám není ani trochu hanba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svobodní: Opravdu už si připadáme jako v Kocourkově

22:21 Svobodní: Opravdu už si připadáme jako v Kocourkově

Komentář na facebookovém profilu k státní podpoře firem, omezujících výrobu