Primátor Hřib: Praha hostí konferenci Eurocities 2019

20.11.2019 22:08

Hlavní město ve dnech 20. až 22. listopadu 2019 hostí výroční konferenci organizace Eurocities pod názvem Města na křižovatce.

Primátor Hřib: Praha hostí konferenci Eurocities 2019
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

O strategii transformace obnovy metropolí přijelo do Prahy diskutovat na 400 účastníků, včetně primátorů či náměstků členských měst Eurocities, a dalších hostů.

Hlavními otázkami, kterými se účastníci pražské konference zabývají, je navrácení běžného života do historických center moderních evropských měst a nalezení nového využití staré městské industriální zástavby, která již neslouží svému původnímu účelu.

„Praha se po dobu trvání prestižní konference Eurocities stává pomyslným středobodem kontinentální politiky. Jsem pevně přesvědčen, že společné pracovní setkání lídrů evropských metropolí významně přispěje ke koordinovanějšímu řešení problémů a výzev, před kterými stojíme napříč státními hranicemi,“ uvedl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Organizace Eurocities je zaměřena na prosazování politiky Evropské unie v řízení a rozvoji měst, na rea­lizaci společných mezinárodních projektů a na vzájemnou výměnu informací a zkušeností. Cílem Eurocities je ekonomická prosperita a udržitelný rozvoj měst a regionů, vytváření nových pracovních příležitostí v nich, posilování sociální soudržnosti a ochrana prostředí. Organizace také zajišťuje dialog mezi evropskými metropolemi a institucemi EU. Byla založena v roce 1986 starosty šesti měst: Barcelony, Birminghamu, Frankfurtu, Lyonu, Milána a Rotterdamu. V současné době sdružuje samosprávy více než 130 měst a 40 partnerských měst z asi 35 zemí.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu

22:56 Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu

Pravda o zahrádkářském zákonu, co vám Andrej Babiš a jeho vláda o něm raději neřeknou a tváří se, že…