Primátor Hřib: Praha vyzkouší inovativní čtyřpólové nabíjení elektrobusů

14. 9. 2020 16:10

Autobusová linka 134, která pravidelně vozí cestující mezi Podolskou vodárnou a Dvorci, se stane vůbec první linkou, na které hlavní město nasadí do provozu takzvané čtyřpólové nabíjení. Na dnešním jednání o tom rozhodli pražští radní. Projekt elektrifikace linky formou čtyřpólového nabíjení pro Prahu připraví městská společnost Operátor ICT, a.s. (OICT).

Primátor Hřib: Praha vyzkouší inovativní čtyřpólové nabíjení elektrobusů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib
reklama

Zavedení elektrobusů se standardizovanou technologií OppCharge do provozu systému Pražské integrované dopravy (PID) je součástí Koncepce Smart Prague do roku 2030, jejíž naplňování má v Praze OICT na starosti. „Hlavní výhodou této technologie je snížení škodlivých emisí z provozu dieselových vozidel v městské dopravě a také snížení hlučnosti v ulicích a na trasách linek. Jde o moderní, ekologickou a komfortní formu cestování,“ uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib s tím, že sběr dat z pilotního provozu bude využit pro další optimalizaci a plánovaní dopravy v metropoli.

Anketa

Považujete Miloše Zemana za lháře?

21%
79%
hlasovalo: 15972 lidí

Podle náměstka primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adama Scheinherra je zavedení čtyřpólového nabíjení elektrobusů dalším krokem směrem k ekologičtější a udržitelnější veřejné dopravě v metropoli. Z pohledu dopravce je ekonomicky prospěšná také moznost využívat jako zdroj energie vlastní trakční síť. „Autobusy v Praze spotřebují během jednoho roku přibližně třicet milionů litrů nafty. I díky čtyřpólovému nabíjení elektrobusů budeme moci toto číslo nadále aktivně snižovat. Slíbili jsme to Pražanům v Klimatickém závazku. Technologie čtyřpólového dobíjení umožní autobusy nabíjet i na zastávkách a zvýší jejich celkovou flexibilitu v provozu. Další výhodou je, že je ekonomicky prospěšná také moznost využívat jako zdroj energie už existující vlastní trakční síť,“ vysvětlil Scheinherr.

Na projektu se budou po zpracování předprojektové přípravy společně s OICT podílet Dopravní podnik hl. m. Prahy a Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID). OICT zajistí předprojektovou přípravu k elektrifikaci linky - předpokládané náklady činí necelých 2,5 milionu korun. Testovací provoz by mohl začít v první polovině roku 2022. „Výrobci kladou od uvedení technologie na trh důraz na otevřenost, to znamená, aby byla zajištěna vzájemná kompatibilita i při použití nabíjecí technologie od různých dodavatelů pro elektrobusy jiných značek. Asi jediným úskalím je pořizovací hodnota elektrobusu a dobíjecí infrastruktury. Ta je oproti klasickému naftovému autobusu vyšší, ale naopak náklady na provoz připadají přibližně jen na desetinu oproti klasickým autobusům,“ doplnil generální ředitel OICT Michal Fišer. Stejnou technologii podle jeho slov využívají i další evropská města ve Velké Británii, Francii, Norsku či Dánsku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachta (Přísaha): Vláda v nouzovému stavu provedla šílené věci. Prověřit, všechno

22:33 Šlachta (Přísaha): Vláda v nouzovému stavu provedla šílené věci. Prověřit, všechno

Komentář na facebookovém profilu k prověření státních zakázek, které proběhly během nouzových stavů.