Primátor Jiránek: V kontextu s rozdělovskou ubytovnou padlo trestní oznámení

08.07.2019 5:29

Vedení města Kladno podalo v souvislosti s ubytovnou v Rozdělově, která v dubnu vyhořela a musela být z bezpečnostních důvodů uzavřena, trestní oznámení.

Primátor Jiránek: V kontextu s rozdělovskou ubytovnou padlo trestní oznámení
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Dan Jiránek
reklama

Rozhodla o tom městská rada. Zároveň také projednala stížnost obyvatel kladenských ulic v okolí ubytovny.

„Nejen k rozdělovské ubytovně se uskutečnila řada intenzivních jednání a důkladně jsme o ní debatovali také s externími právníky. Na prvním místě přitom musí být veřejný zájem. Protože je i z dopisu, který přišel na radnici, zřejmé, že se obyvatelé ulic Doberská, Kořenského, Zeyerova a dalších obávají o zdraví a bezpečnost, podali jsme trestní oznámení. A to pro podezření, že neznámý pachatel či pachatelé v souvislosti s ubytovnou v Rozdělově spáchali trestný čin obecného ohrožení,“ říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává: „Vše tak prošetří orgány činné v trestním řízení.“

Podle městu aktuálně známým informacím provozovatel rozdělovské ubytovny zajistil po dubnovém požáru nápravu pouze částečně, a to z pohledu požárních předpisů. Co se týče požadavků stavebního úřadu, zatím se situace nezměnila. Objekt tak nemůže být otevřen.

V Kladně je v současné době dvacet pět ubytoven, jejichž nájemcům se vyplácejí sociální dávky. Jsou zcela plné, a to i kvůli zrušení opatření obecné povahy k bezdoplatkové zóně (OOP).  Zrušil ho Středočeský kraj, zjednodušeně proto, že ho minulé vedení města nevhodně připravilo jako celoplošné. Radnice nyní chystá nové OOP tak, aby odpovídalo platné legislativě. Pomoci s přípravou může i široká veřejnost, mimo jiné informováním městské policie o přestupcích, či o jinak závadném chování, které obtěžuje nebo znepříjemňuje soužití v Kladně. Kontaktní email pro evidenci sociálně patologických jevů je prestupky@mestokladno.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček ČSSD): Velmi špatná zpráva pro naši zemi

6:37 Hamáček ČSSD): Velmi špatná zpráva pro naši zemi

Komentář na facebookovém profilu k článku serveru Seznam zprávy o vlastizradě