Primátor Kroupa: Jablonec se připravuje na další programové období

1. 5. 2019 12:12

Primátoři všech 27 statutárních měst v České republice v úterý 23. dubna na společném jednání v Pardubicích definovali základní požadavky pro nadcházející programové období Evropské unie na roky 2021-2027.

Primátor Kroupa: Jablonec se připravuje na další programové období
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa (ANO)

Celkem požadují 75 až 100 miliard korun. Jednání se za statutární město Jablonec nad Nisou zúčastnili primátor Milan Kroupa a vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová. Jablonec si bude muset stanovit své strategické projekty k realizaci v tomto období.

„Definovat potřeby statutárních měst dopředu a na jejich základě prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj u Evropské komise vyjednávat o penězích, které si nakonec budou moci rozdělit, považuji za velice správný a strategický krok,“ říká primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa s tím, že v dalším programovém období bude mít město možnost čerpat evropské dotace v rámci  nástroje Integrovaných územních investic (ITI) aglomerace Liberec – Jablonec nad Nisou, který by měl fungovat na podobných principech jako současný Integrovaný plán rozvoje území Liberec – Jablonec nad Nisou (IPRÚ). V rámci IPRÚ Jablonec čerpá dotace mj. na rekonstrukci Centra terénních a ambulantních služeb v Jablonci nad Nisou a modernizace základních a navýšení kapacity mateřských škol. V oblasti dopravy se bude jednat o rozsáhlou investici v Jablonci nad Nisou na prodloužení tramvaje do centra města či výstavbu terminálu MHD.

„Novinkou Programového období EU 2021+ by měly být evropské dotace na kulturní památky či infrastrukturu cestovního ruchu. Výhodou IPRÚ či ITI jsou alokované dotační prostředky určené pro přesně vymezenou oblast. Budeme však muset počítat s vyšší spoluúčastí, dotace EU bude pro náš region snížena z 85 % na 70 %,“ doplňuje vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Pomůže to jedině růstu závisti ve společnosti

15:05 Skopeček (ODS): Pomůže to jedině růstu závisti ve společnosti

Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o výkonu práv akcionářů.