Primátor Měřínský: Strážníci se budou více zaměřovat na zákazníky „hladových okýnek“

01.04.2020 10:45

Osm lidí z ORP Přerov nakažených koronavirem – taková je aktuální bilance, kterou vzali při dnešním jednání členové přerovského krizového štábu na vědomí.

Primátor Měřínský: Strážníci se budou více zaměřovat na zákazníky „hladových okýnek“
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Nadále pak apelují na občany, aby se chovali v souladu s nařízením vlády, nosili roušky, dodržovali hygienická opatření, pohybovali se maximálně ve dvojicích – a pokud se při procházce rozhodnou využít služeb potravinových či nápojových „okýnek“, aby zakoupené jídlo či pití pokud možno vůbec nekonzumovali venku, ale ve svém soukromí. „Situace je zřejmá – když si někdo koupí pivo v kelímku a chce si ho vypít, musí si logicky sundat roušku. Tím se ale ve veřejném prostoru dostává do problémů. A na takové lidi se teď strážníci zaměří, nechceme nic podcenit,“ řekl přerovský primátor Petr Měřínský.

Krizový štáb dále informuje, že:

Magistrát prodlužuje do konce června nejen splatnost poplatku za psy, ale také splatnost poplatku za užívání veřejného prostranství a poplatku z pobytu.

Podporu osamělým seniorům nabízí také Maltézská pomoc – kdo si chce popovídat, může zavolat na telefonní číslo: 736 620 891.

V případě, že člověk s klinickými příznaky podstoupí testování na Covid-19, dostává se – bez ohledu na výsledek testu – do povinné čtrnáctidenní karantény. Pokud je jeho test pozitivní, dostávají se automaticky do dvoutýdenní karantény i osoby, žijící s ním v jedné domácnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Crha (ODS): Rybníky mají nový silniční průtah

22:24 Crha (ODS): Rybníky mají nový silniční průtah

Výrazné zlepšení parametrů průtahu obcí a zvýšení bezpečnosti dopravy přinesla rekonstrukce 420 metr…